fbpx

Tiny Tina’s Wonderlands – poradnik. Jak zacząć? Wskazówki i porady na początek

Najnowsza część serii Borderlands w wykonaniu 2K Games przenosi nas w świat fantasy w wykonaniu Małej Tiny. Z tego poradnika do Tiny Tina’s Wonderlands dowiesz się jak grać, aby nawet największe wyzwania nie stanowiły dla ciebie problemu!

1 czerwca 2022

Poradnik Tiny Tina’s Wonderlands. Tworzenie postaci i statystyki

Wonderlands to pierwsza część serii, która pozwala na stworzenie postaci od zera, także jeśli chodzi o jej parametry. Podczas ich wybierania staraj się skupić na statystykach, które komplementują twoją wybraną klasę. Albo wrzuć wszystkie punkty w siłę i wytrzymałość, to też sprawdza się dość dobrze, szczególnie jeśli chcesz jak najszybciej przejść do strzelania.

Postać Spellshota

Jeżeli masz trochę więcej cierpliwości, przygotowaliśmy specjalny, osobny poradnik, w którym znajdziesz wszystkie ważne, szczegółowe informacje na temat statystyk i tworzenia postaci w Tiny Tina’s Wonderlands.

Klasy postaci, czyli ważny wybór

Jej wybór zdefiniuje optymalny styl gry twoją postacią, więc do tego powinieneś podejść z rozwagą. Każda klasa posiada inny, unikalny zestaw umiejętności, który wspiera konkretną rolę w drużynie i zmienia dynamikę walki w pojedynkę.

Postaci z Tiny Tina's Wonderlands

Przygotowaliśmy również dedykowany poradnik, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych klasach w Tiny Tina’s Wonderlands i ich siłach, a także o specjalnych „wieloklasach”.

Znowu, jeżeli świerzbi cię palec spustowy, poniżej przedstawiłem króciutką listę, dzięki której w pięć sekund wybierzesz klasę, która zapewni ci dokładnie takie doświadczenie podczas gry w Wonderlands jakie chcesz!

  • Clawbringer – Umiarkowana dynamika starć, drużynowe wsparcie
  • BRR-Zerker – Wysoka dynamika starć, tank i walka na bliski dystans
  • Spore Warden – Najwyższa dynamika starć, postać uniwersalna

Oczywiście, pozostałe klasy są równie dobre. Wymagają one jednak innego podejścia niż klasycznego „latania i strzelania” (w którym oczywiście nie ma nic złego), więc mogą być mniej odpowiednie dla bardziej konserwatywnych fanów serii.

Żywioły broni

W początkowych etapach gry „kolorowe” obrażenia mogą nie być za bardzo potrzebne, jednak im dalej w las, tym bardziej podręczne narzędzie do przypiekania lub rażenia prądem może być wręcz wymagane, aby pozbyć się szczególnie natrętnych napastników.

Cały system żywiołów w Tiny Tina’s Wonderlands i ich benefitów opisuję w poradniku dedykowanym nie tylko smaczkom obrażeń, ale także różnorakim paskom życia, a te dość mocno się od siebie różnią!

Handel – automaty, tawerna Brighthoof i nie tylko

Potrzebujesz amunicji? Zbędny łup zapycha plecak? A może nadmiar gotówki wierci ci dziurę w kieszeni? Jeżeli na dowolne pytanie odpowiedziałeś tak, koniecznie skorzystaj z oferty (magicznych) automatów zakupowych. W sytuacji kiedy szukasz czegoś do roboty, odwiedź tawernę w Brighthoof, zadań tam tyle, że hej! Co ciekawe, w tej samej tawernie znajdziesz maszynę, która magazynuje niepodniesiony przez ciebie loot. Jeżeli jesteś pewien, że coś ominąłeś, możesz spokojnie z niej skorzystać, aby otrzymać zagubione fanty.

Poradnik Tiny Tina’s Wonderlands – podróż, mapa i znajdźki

Pomiędzy lokacjami będziesz musiał poruszać się na piechotę na olbrzymiej mapie Wonderlands. Ten „nadświat” nie tylko łączy ze sobą ważniejsze lokacje, ale też inne aktywności. Oprócz zadań możesz znaleźć duże ilości Szczęśliwych kości. Nie tylko dają one złoto, ale trwale podnoszą twoje Szczęście (zwiększa jakość znajdywanego łupu, nie satysfakcję z życia).

Mapa planszy

Jeżeli eksploracja jest twoim konikiem, pamiętaj, że dużo miejsc może być poza twoim zasięgiem, dopóki nie popchniesz do przodu głównego wątku fabularnego. Zadania poboczne (głównie te, które znajdziesz na samej mapie) również mogą odblokować dostęp do różnych miejsc.

Wskazówki i porady do Tiny Tina’s Wonderlands

Na zakończenie kilka tipów rodem z ekranu ładowania:

Ołtarzyki

Na poziomie mapy świata możesz znaleźć ołtarzyki, które dadzą ci różne bonusy po zdobyciu wszystkich części i złożeniu ich w wyznaczonym miejscu. Tych kapliczek jest w sumie 6, a każda jest warta zachodu!

Poziomy trudności w Borderlands?!

Jeżeli przydałoby się tobie więcej złota, a walka nie sprawia ci wyzwania, zwiększ poziom trudności! I vice versa, nie ma hańby w przykręceniu wyzwania.

Każdy wyższy poziom tylko trochę zwiększa statystyki przeciwników, a twoje zarobki znacznie wzrosną! Jedynym haczykiem jest znacznie zwiększona odporność oponentów na nieefektywne żywioły, ale to nie powinno być problemem dla wprawnego poszukiwacza przygód!

Nie zapomnij siekać mieczem!

Tiny Tina’s Wonderlands posiada dedykowany slot w ekwipunku na broń białą, więc może powinieneś jej używać częściej? Zdecydowanie. Zabójstwa tym orężem nierzadko gwarantują różnorakie premie, a ich rodzaj i siła zależy od konkretnego uzbrojenia w twoich rękach.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer trzy razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry z motywem nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego World War Z Maxa Brooksa to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!