fbpx

Konrad Tomaszkiewicz po wielu latach pracy w CD Projekt Red rezygnuje

Reżyser Wiedźmina 3, najpopularniejszej gry polskiego studia CD Projekt Red, zrezygnował. Zarzuty o mobbing zostały unieważnione. W firmie pracował blisko 17 lat.

Na skróty
  • Konrad Tomaszkiewicz informuje, że decyzję podjął wraz z zarządem.
  • Twórca został oczyszczony z zarzutów o mobbing.
  • Ceny akcji na giełdzie drastycznie spadają.

Konrad Tomaszkiewicz był zasłużonym pracownikiem CD Projekt Red, przepracował tam bowiem niemal 17 lat. Reżyser Wiedźmina 3: Dziki Gon i dyrektor kreatywny Cyberpunka 2077 poinformował w rozmowie z magazynem „Bloomberg”, że „odchodzi z CD Projekt RED smutny i trochę rozczarowany”. Przedstawiciele CDPR odmówili komentarza w tej sprawie. Warto dodać, że twórca ten miał odegrać znaczącą rolę w kolejnej grze z serii o Wiedźminie. Tomaszkiewicz poinformował, że decyzja została uzgodniona z zarządem firmy.

Konrad Tomaszkiewicz – oskarżenia o mobbing

Konrad Tomaszkiewicz

CD Projekt poprowadził kilkumiesięczne śledztwo w sprawie zarzutów przeciwko Konradowi Tomaszkiewiczowi oskarżonemu o nękanie współpracowników. Jak wynika z e-maila skierowanego do personelu „Bloomberg”, nic takiego nie miało miejsca. W wiadomości Tomaszkiewicz poinformował, że komisja zbadała sprawę i uznała go za niewinnego.

„Niemniej jednak wiele osób odczuwa strach, stres lub dyskomfort podczas pracy ze mną”. 

Konrad Tomaszkiewicz

Co z akcjami CD Projektu na giełdzie?

Jego odejście pogłębia kryzys, który ogarnął CD Projekt po nieudanej premierze Cyberpunka. Długo oczekiwana gra była pełna usterek. Od szczytu osiągniętego 4 grudnia ubiegłego roku, w którym cena akcji polskiego dewelopera wynosiła 443 złote, teraz można powiedzieć, że jest tragicznie. Odejście Tomaszkiewicza również ma wpływ na wartość akcji CD Projekt, lecz nie aż tak dużo. Cena stale spada, dziś po rezygnacji reżysera spadła o niemal 5%. Na dzień dzisiejszy jest to 161,50 zł. To o 63,6% niżej od historycznego maksimum.

Geralt z Rivii

CDPR to nie tylko jedna osoba, lecz wiele więcej, choć i tak odejście Tomaszkiewicza studio będzie odczuwało przez długi czas. Nie wiemy, jak to odbije się na kolejnej grze z serii Wiedźmin, lecz miejmy nadzieję, że polskie studio równie świetnie poradzi sobie z produkcją bez obecności głównego reżysera Wiedźmina 3.