fbpx

Lords of the Fallen dostanie masę nowej zawartości. Twórcy dzielą się roadmapą

7 listopada 2023,
20:19
Dorota Żak
Postać w Lords of the Fallen

Wydanej w październiku grze Lords of the Fallen wystarczyło zaledwie 10 dni, aby uzyskać poziom ponad miliona sprzedanych kopii. Choć nie wszystko w produkcji udało się idealnie, o czym świadczą choćby mieszane recenzje na Steamie, tytuł będzie mocno rozwijany, aby przyciągnąć kolejnych graczy i zatrzymać dotychczasowych. Do tej pory ukazało się kilka aktualizacji z poprawkami przygotowanymi na podstawie zebranych opinii, a twórcy gry ogłosili dzisiaj, jaka zawartość trafi do niej jeszcze w tym roku.

Plany na rozwój Lords of the Fallen

Po pierwsze podano, że nowe elementy będą darmowe, więc nie musimy się martwić o dodatkowe opłaty. Wśród przewidzianej zawartości znajdziemy m.in. plany zmniejszenia nagromadzenia mobów, zwiększenie poziomu trudności w walce z bossami czy przywrócenie Szczątek (miejsc do odpoczynku) w trybie Nowej Gry Plus. To wszystko ma pomóc w lepszym zbalansowaniu rozgrywki.

Dodatkowo studio Hexworks zamierza wprowadzić do Lords of the Fallen eventy takie jak niedawne halloweenowe „Season of the Bleak”. W ich trakcie pojawią się nowe questy, zbroje, bronie czy zaklęcia. Inne nowości obejmą modyfikatory do Nowej Gry Plus, lepsze rozwiązania dla systemu przechowywania ekwipunku oraz balans w trybach PvP i PvE. Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną one wdrożone do gry, ale dodatkowe opcje staną się odpowiedzią na potrzeby graczy. Twórcy zapowiadają także kolejne poprawki związane z wydajnością, stabilnością oraz optymalizacją gry.

Póki co roadmapa obejmuje końcówkę 2023 roku, ale możemy być pewni, że w 2024 Lords of the Fallen nadal będzie wspierane i ulepszane.

Roadmapa Lords of the Fallen na 2023 rok
Hexworks / CI Games