fbpx

Tiny Tina’s Wonderlands to wielki sukces. Gra doczeka się kontynuacji

24 września 2022,
12:46
Nikodem Idziak

Tiny Tina’s Wonderlands, czyli spin-off popularnej serii Borderlands, doczeka się kolejnych części. Szef studia Gearbox Software potwierdził, że gra okazała się ogromnym sukcesem i zapoczątkowała całkowicie nową markę, która będzie dalej rozwijana.

Tiny Tina z gry Tiny Tina's Wonderland
Na skróty
  • Tiny Tina’s Wonderlands – spin-off serii Borderlands – okazało się wielkim sukcesem, twórcy planują więc dalszy rozwój marki.
  • Szef studia Gearbox Software – odpowiedzialnego za grę – ujawnił, że trwają już prace nad „nowym doświadczeniem” w uniwersum gry.
  • Nie zdradzono jednak, czy wspomniane doświadczenie będzie dodatkiem do pierwszej części, czy może nową odsłoną cyklu.

Randy Pitchford – szef studia Gearbox Software – potwierdził, że Tiny Tina’s Wonderlands doczeka się kontynuacji. Spin-off serii Borderlands znacznie przerósł oczekiwania twórców, okazując się wielkim sukcesem.

„Gearbox Software zanotowało w ubiegłym roku duże zwycięstwo, dzięki debiutowi nowej marki, Tiny Tina’s Wonderlands . Gra pobiła wszystkie nasze oczekiwania, zarówno pod względem ocen, jak i sprzedaży”

mówił Pitchford podczas spotkania zarządu, cytowany przez serwis VGC.

Tiny Tina’s Wonderlands oficjalnie nową marką

Szef studia zdradził, że Gearbox pracuje już nad kolejną przygodą w świecie gry. Nie dowiedzieliśmy się jednak, czy mowa o dodatku do pierwszej części, czy może zupełnie nowej odsłonie serii.   

„Wyraźnie widać, że mamy do czynienia z nową serią, a w naszym studiu już powstają następne doświadczenia”.      

Dla przypomnienia, Tiny Tina’s Wonderlands to FPS poświęcony tytułowej Tiny Tinie – szalonej nastolatce. W grze trafiamy do wykreowanego przez nią fantastycznego świata, działającego na zasadach stołowej kampanii RPG. Tytuł wyróżnia się specyficznym poczuciem humoru oraz chaotyczną narracją. W samej rozgrywce skupiamy się na rozwijaniu postaci oraz zdobywaniu coraz lepszego ekwipunku, z pomocą którego pokonujemy zastępy charakterystycznych dla gatunku fantasy przeciwników.