Alan Wake 2 otrzyma płatne i darmowe DLC. Twórcy ujawnią szczegóły po premierze

16 października 2023,
16:44
Arek Grabowski
Alan Wake

Alan Wake 2 od Remedy Entertainment zbliża się do premiery. Gra ma pojawić się 27 października po opóźnieniu związanym z Marvel’s Spider-Man 2. Według twórców tytuł będzie oferował 20 godzin rozgrywki, lecz to nie wszystko.

Rozmawialiśmy o fajnych rzeczach, z muzyką i akcją na żywo. Nie zagłębialiśmy się w wyjaśnianie żadnego z materiałów DLC. Na pewno nazwaliśmy większe płatne DLC, Night Springs, co może brzmieć znajomo, i Lake House.

Ale poza tym mamy darmowe dodatki DLC. One również są dość znaczące i spodziewam się, że wkrótce po premierze gry zajmiemy się szczegółami. Ale wszystko to będzie darmowe dla każdego, kto kupi grę.

Sam Lake, dyrektor kreatywny Alan Wake 2

Dyrektor kreatywny gry, Sam Lake, zdradził, że Alan Wake 2 otrzyma także sporo rozszerzeń. Wiemy już o dwóch płatnych DLC – Night Springs oraz Lake House. Według Lake’a otrzymamy także darmowe rozszerzenia. Informacje o nich zostaną zdradzone dopiero po wydaniu gry. Pełna wypowiedź dyrektora kreatywnego jest dostępna za pośrednictwem serwisu MP1st.

Czym może być darmowe DLC do Alan Wake 2?

Może to być na przykład pakiet strojów dla głównych bohaterów czy też dodatkowy tryb – jak Expeditions w Control. Oczywiście model rozgrywki, jeśli chodzi o Alan Wake 2 pozwala na dość sporo. Twórcy mogą pokusić się o różne dodatkowe tryby związane z mechaniką walki czy też pełnoprawne oddzielne od wątku głównego historie.

Płatne DLC będą po prostu rozszerzeniem fabuły. Oczywiście twórcy nie zdradzają szczegółów, otrzymaliśmy jedynie nazwy tych dodatków. Daty premier również pozostają nieznane. Najpewniej darmowe DLC otrzymamy zaraz po premierze gry.