DLC SoLA do Dead Island 2 z datą premiery. Nowa zawartość trafi do gry w kwietniu

22 marca 2024,
18:31
Dorota Żak
Lokacja z Dead Island 2

W lutym Dead Island 2 otrzymało pierwszy z dwóch zapowiedzianych dodatków, Haus. Przyniósł on ze sobą willę w Malibu oraz kult z obsesją technologii i śmierci. W drodze jest także drugie DLC. Już wcześniej twórcy zdradzili, że dostaniemy go w drugim kwartale 2024 roku, a teraz podzielili się dokładniejszą datą. Dodatek do Dead Island 2 o tytule SoLA zadebiutuje 17 kwietnia.

Kalifornijskie słońce i festiwalowe zombie

Na stronie gry znajdziemy więcej informacji na jego temat. Udamy się w nim do słonecznej Kalifornii na festiwal muzyczny. Niestety zamiast zabawy i tańców czekają na nas hordy zombie do pokonania. I to nie byle jakie zombie, a zombie w odpowiednim stroju pasującym do wydarzenia. Będę więc miały kwiaty we włosach i brokat na twarzach. Do tego dodajmy lokacje, w jakich przyjdzie nam z nimi się zmierzyć, czyli sceny, kulisy oraz strefy dla VIP-ów i dostaniemy wstępny obraz tego, co znajdzie się w DLC.

Twórcy podkreślają, że zadbali, aby SoLA była zupełnie inna niż wcześniejszy Haus. Celem stało się przygotowanie DLC zapewniającego graczom wiele zabawy. Ponadto, jak przyznaje Adam Olson, reżyser artystyczny, ekipie nie udało się znaleźć w innych mediach przykładów zombie wrzuconych w festiwalową przestrzeń. Nic więc dziwnego, że postanowili sami coś takiego zrobić.

Poza tym w dodatku możemy liczyć na nowe bronie, umiejętności i postacie. Pojawi się także kolejny typ zombie – whipper. Twórcy gry chcieli wprowadzić wroga, który będzie zadawał ciosy przypominające atak biczem. Zamiast jednak dawać mu odpowiednią broń postanowili pójść w stronę body horroru. Ostatecznie nowy wróg użyje swojego ciała i rąk, aby atakować w taki sposób.

Na koniec można jeszcze wspomnieć, że kilka dni po premierze DLC, czyli 22 kwietnia, Dead Island 2 pojawi się na Steamie. Można już tam zapisywać grę na swojej liście życzeń.