Dead Island 2 trafi wkrótce na Steama, a przed tym odbierzemy za darmo Dead Island: Riptide

14 lutego 2024,
11:05
Dorota Żak
Zombie w Dead Island 2

Do tej pory, jeśli chcieliśmy zagrać w Dead Island 2 na PC, musieliśmy skierować swe kroki do Epic Games Store. Gra trafiła tam ekskluzywnie w zeszłym roku. Wkrótce jednak zagramy również na Steamie, więc wybór w tym zakresie stanie się nieco większy. Premierę Dead Island 2 na platformie Valve przewidziano na 22 kwietnia, rok po debiucie w Epic Games Store. Możliwe jest już dodanie jej tam do swojej listy życzeń.

Do tej pory gra otrzymała już pierwsze DLC o tytule Haus, którego fabuła kręci się wokół pewnego kultu. W planach jest także drugi dodatek, SOLA Festival. Ten z kolei przeniesie nas na festiwal do Los Angeles w drugim kwartale bieżącego roku.

Kilka dni z Dead Island na Steamie

Do kwietnia i powrotu do Dead Island 2 zostało jednak jeszcze trochę czasu, który można wykorzystać na przykład na poznanie innych odsłon Dead Island. Na pomoc przychodzi znowu Steam. Z okazji niedługiego debiutu gry na platformie za darmo możemy odebrać Dead Island: Riptide Definitive Edition z 2016 roku, które kontynuuje historię z pierwszej części serii. Tak jak w innych odsłonach naszym celem staje się przeżycie w świecie opanowanym przez zombie. Grę przypiszemy do swojego konta do czwartku 15 lutego, do godziny 17:00.

Steam ma też dla nas kilka innych propozycji na najbliższe dni. Do 20 lutego w mocno obniżonej cenie możemy kupić Dead Island: Definitive Edition oraz Dead Island: Retro Revenge.