fbpx

Pecetowa wersja remastera The Last of Us Part 1 została opóźniona! Na szczęście nowy termin nie jest aż tak odległy

3 lutego 2023,
19:29
Jacek Kowal
Joel i Ellie z The Last of Us

O planach przeniesienia remastera pierwszej części The Last of Us na komputery wiemy od czerwca zeszłego roku. Studio Naughty Dog planowało wypuścić grę 3 marca, ale niestety tak się nie stanie. Wypuszczenie produkcji zostało niestety przesunięte o prawie miesiąc (w dzisiejszych czasach większym zaskoczeniem jest chyba brak opóźnień). Twórcy wytłumaczyli się z przeniesienia terminu w mediach społecznościowych.

Studio Naughty Dog jest niezwykle zachwycone sporą popularnością ich serii, do której znacznie przyczynił się nowy serial od HBO. Dzięki jego niezwykłym wynikom oglądalności spora grupa osób powróciła do oryginalnego The Last of Us Part 1. Teraz czekamy na odświeżoną pecetową wersję hitu z 2013 roku, ale niestety musimy wytrzymać nieco dłużej.

Premiera The Last of Us Part 1 na PC została przesunięta o miesiąc

Premiera była zaplanowana na 3 marca, ale niestety studio Naughty Dog musiało lekko zmienić plany. Nowy termin wypuszczenia gry został ustalony na 28 marca, a jest to spowodowane chęcią udoskonalenia produkcji (to też jest chyba dość typowa wymówka deweloperów). Przez te dodatkowe 25 dni twórcy chcą się upewnić, że remaster spełni ich i nasze standardy.

Joel i Ellie w The Last of Us
Daleko jeszcze do tej premiery?
Źródło: Naughty Dog

Ta sama wersja The Last of Us Part 1 została wydana na PlayStation 5 w zeszłym roku i zawierała szereg modernizacji w rozgrywce, sterowaniu, a przede wszystkim posiadała poszerzone opcje ułatwiania dostępu. Studio nie kryje swojej ekscytacji z okazji podboju kolejnej platformy, którą będą komputery, ale najwyraźniej nie jest jeszcze w pełni zadowolone z wyników swojej pracy. Pozostaje nam jedynie zacisnąć zęby i przeczekać te 25 dni.

Jeżeli ta informacja zepsuła ci dzień, to na pocieszenie wspomnę, że serial The Last of Us od HBO oficjalnie otrzyma drugi sezon. Jeżeli natomiast oglądaliście pierwsze dwa odcinki, to sprawdźcie, czy udało się wam wyłapać wszystkie easter eggi.