fbpx

Serial The Last of Us ustanowił nowy rekord wzrostu oglądalności

O tym, że serialowa wersja The Last of Us jest hitem, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Już kilka dni po wypuszczeniu pierwszego odcinka jego wskaźnik oglądalności osiągnął ponad 4,7 miliona widzów, co sprawiło, że jest to druga (zaraz po Ród Smoka z) najczęściej oglądana premiera HBO. Drugi odcinek, który niedawno miał premierę, jedynie pokręcił ten wynik, ustanawiając nowy rekord wzrostu oglądalności.

Jak donosi Variety drugi odcinek serialu obejrzało ponad 5,7 miliona widzów, co w porównaniu do wspomnianego 4,7 miliona widzów pierwszego epizodu stanowi wzrost o 22%. Może się to wydawać mało, ale dane uwzględniają jedynie odbiorców w Stanach Zjednoczonych, więc faktyczny wynik może być zdecydowanie wyższy.

Rośnie oglądalność The Last of Us

Po premierze drugiego odcinka, oglądalność pierwszego zwiększyła się do 18 milionów w zaledwie jeden tydzień, co stanowi niemal czterokrotny wzrost. Wygląda na to, że The Last of Us będzie kolejnym wielkim hitem, który z każdym epizodem będzie przyciągać nowych widzów. Już niedługo ma mieć premierę 3 część, której zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Dodatkowo serial znacznie przyczynił się do zainteresowania grami z serii The Last of Us. Po premierze pierwszego odcinka sprzedaż The Last Of Us Part 1 wzrosła o ponad 200%.