Remake The Last of Us zadebiutuje na PS5 i PC

Zniecierpliwione Sony najwyraźniej nie wytrzymało obecnego na Summer Game Fest napięcia związanego z nowymi premierami, dlatego z drobnym falstartem zdradziło nam informację o nadchodzącym na PS5 remake’u gry The Last of Us. Na potwierdzenie tego przecieku nie musieliśmy długo czekać, gdyż wieści te chwilę później powtórzył sam Neil Druckmann.

10 czerwca 2022
Na skróty
  • Na kanale YouTube PlayStation pojawił się trailer remake’u The Last of Us.
  • Premiera gry została oficjalnie potwierdzona przez jej reżysera podczas trwającego właśnie Summer Game Fest.
  • Tytuł zadebiutuje na konsolach PS5 już 2 września 2022 roku, w planach jest również wydanie pecetowe, którego daty premiery nie zdradzono.

Na trwającym właśnie Summer Game Fest zapowiedziany został remake gry The Last of Us. Odświeżona wersja tytułu otrzymała swój zwiastun jeszcze przed samą prezentacją na festiwalu, aby chwilę później zostać oficjalnie zatwierdzona przez samego reżysera – Neila Druckmanna. Tytuł zadebiutuje na konsoli PS5 już 2 września 2022 roku, w planach jest również wydanie gry na PC, studio nie zdradziło jednak kiedy miałoby to nastąpić.

Źródło: Youtube, PlayStation

Nie tylko ładniejsze The Last of Us

Do sieci zdążyła już trafić kompilacja porównująca grafikę oryginału i jego nowej wersji. Pamiętać jednak należy, że remake nie jest tym samym co remaster – który swoją drogą pojawił się już na konsoli PS4 w 2014 roku – dlatego też prócz odświeżenia szaty graficznej, powinniśmy spodziewać się wielu nowych usprawnień. Jeśli wierzyć obietnicom studia, wzbogacone zostaną elementy eksploracji i walki, a pod naszą kontrolę trafi ulepszone sterowanie – prawdopodobnie oparte na możliwościach kontrolera DualSense.

Choć do premiery gry przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, to już dziś możemy zaopatrzyć się w preorder najnowszej produkcji od Naughty Dog. Przedpremierowa wersja TLoU dostępna jest w dwóch edycjach:

  • standardowej w cenie 339zł, zawierającej pełną wersję gry razem z jej prequelem – Left Behind;
  • cyfrowej edycji Deluxe w cenie 389zł, która prócz zawartości standardowej, wzbogaci naszą rozgrywkę o kilka nowych przedmiotów, specjalnych trybów gry oraz elementów kosmetycznych.

Nikodem Idziak

UWaga! Gorące informacje!