South of the Circle – zapowiedź narracyjnej gry przygodowej od State of Play

11 bit studios ogłosiło planowaną premierę South of the Circle, gry określanej jako „pełne emocji, narracyjne doświadczenie”. Produkcja stworzona przez utytułowane studio State of Play pojawi się w wersjach na komputery osobiste i konsole.

15 kwietnia 2022
Na skróty
  • 11 bit studios zapowiedziało bogatą fabularnie grę stworzoną przez State of Play, South of the Circle.
  • Tytuł nie ma jeszcze przybliżonej daty premiery.
  • South of the Circle będzie dostępny na PC, Switcha, PS4, PS5 oraz Xbox One i Series X/S.

Zaczęło się od udostępnionej na kanale 11 bit studios na YouTube krótkiej zapowiedzi nowego projektu, w której mogliśmy zobaczyć jedynie padający śnieg i napis Some promises stay with you forever – niektóre tajemnice pozostają z tobą na zawsze. Teraz wiemy już, czego dotyczył tajemniczy teaser. Polskie studio odpowiedzialne za This War of Mine oraz Frostpunk, jako wydawca nadchodzącego tytułu, przedstawiło zwiastun South of the Circle, narracyjnej gry przygodowej. Nadchodząca produkcja jest dziełem State of Play, zdobywców nagrody BAFTA za Lumino City i Apple Design Award za INKS.

W okresie zimnej wojny samolot Petera, wykładowcy akademickiego z Cambridge, rozbija się na Antarktydzie. Walcząc o przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku, bohater rozpamiętuje wybory ze swojej przeszłości dotyczące kariery i zaangażowania w polityczny konflikt. Fabuła będzie skupiała się na romansie Petera z poznaną na uniwersytecie Clarą oraz chęci dotrzymania złożonych niegdyś obietnic.

South of the Circle – co wiemy o grze?

Po tytule możemy się spodziewać przede wszystkim bogatej, nasyconej emocjonalnie historii. Osadzona w szczególnych realiach narracja będzie opowiadana również poprzez świat gry, który od strony wizualnej zachwyca minimalistycznym stylem artystycznym.

South of the Circle poszczycić się może także interesującą obsadą. Wśród aktorów, którzy użyczają głosów postaciom znajdują się Gwilym Lee (Bohemian Rhapsody), Olivia Vinall (The Woman in White), Richard Goulding (The Crown), Anton Lesser (Gra o tron), Adrian Rawlins (Czarnobyl) i Michael Fox (Downton Abbey).

Data premiery nie została jeszcze ogłoszona, ale tytuł pojawić ma się jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One i Nintendo Switch. South of the Circle już teraz można dodać do listy życzeń na Steamie.

UWaga! Gorące informacje!