NZXT Signal 4K30 i HD60 – nowe rejestratory obrazu dla streamerów

NZXT wzbogaca swoją ofertę o rejestratory obrazu. Signal 4K30 i HD60 są urządzeniami dedykowanymi dla streamerów oraz osób lubiących nagrywać swoją rozgrywkę.

29 czerwca 2022
Na skróty
  • NZXT wprowadza na rynek pierwsze rejestratory obrazu.
  • Urządzenia występują w dwóch wariantach – Signal 4K30 oraz HD60.
  • Dedykowane są one dla twórców treści konsolowych oraz komputerowych.
  • Oba warianty są już dostępne w sklepie producenta.

NZXT, lider w dziedzinie sprzętu komputerowego i oprogramowania dla graczy, wprowadza do swojej oferty pierwsze rejestratory obrazu. Signal 4K30 oraz HD60 to urządzenia dedykowane streamerom konsolowym, jak i komputerowym. Nowe narzędzia w sprawny sposób odciążają komputery podczas strumieniowania, przy czym nie obniżają jakości strumieniowanych gier.

Rejestrator NZXT na stanowisku komputerowym
Źródło: NZXT

NZXT Signal 4K30 i HD60 – wysoka wydajność w dwóch wariantach

Prostota obsługi urządzeń sprowadza się do podłączenia źródła HDMI (np. konsoli) oraz odbiornika obrazu (np. TV), ponieważ urządzenie obsługuj pass-through – obraz będzie wyświetlany bez dodatkowych opóźnień. Rejestrator został wyposażony także w szybkie złącze USB Gen 3.2. Służy ono do przesyłania obrazu na komputer, który odbierać można za pomocą oprogramowania takiego jak OBS, czy też wielu, wielu innych.

Porty w rejestratorze NZXT
Źródło: NZXT

NZXT Signal 4K30 służy – jak sama nazwa sugeruje – do rejestrowania obrazu w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Poza tym urządzenie jest w stanie przechwycić 1440p 144 fps lub 1080p 240 fps. Warto przy tym wspomnieć o pass-through, które potrafi przesłać obraz na telewizor/monitor w 4K 60 fps z HDR. Urządzenie jest zatem stworzone dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy swoje materiały będą głównie nagrywać w najwyższej możliwej jakości, choć i streamerzy będą zadowoleni z dodatkowej mocy.

Rejestrator NZXT od góry i boku
Źródło: NZXT

Drugi, nieco tańszy model HD60 został stworzony do przechwytywania obrazu 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Przesyłanie obrazu pass-through wynosi maksymalnie 4K 60 fps bez HDR – co także odróżnia go od droższej konfiguracji. Urządzenie wydaje się być zatem idealnym rozwiązaniem dla streamerów, których punktem wyjściowym są platformy takie jak Twitch i YouTube. Według producenta, model HD60 sprawdzi się dobrze przy konsolach starszej generacji lub aparatach z wyjściem HDMI.

Oba urządzenia są dostępne na stronie producenta. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za NZXT Signal 4K30 oraz HD60 to odpowiednio 199,99 i 149,99 euro.

UWaga! Gorące informacje!