fbpx

The Elder Scrolls VI jako exclusive Microsoftu? FTC wyraża swoją niepewność

FTC, czyli Federal Trade Commission, agencja federalna zajmująca się między innymi sprawami konsumenckimi, wyraża swoją niepewność odnośnie premier Bethesdy. The Elder Scrolls VI, Starfield, oraz Redfall mają uzyskać miano exclusive Microsoftu.

Na skróty
  • Najnowsze produkcje Bethesdy pojawią się tylko na komputerach osobistych i konsolach Xbox.
  • Mowa tu o The Elder Scrolls VI, Starfield, oraz Redfall.
  • Federal Trade Commission sugeruje – nie warto ufać Microsoftowi.

Nie od dziś wiadomo, że produkcje takie jak Starfield oraz Redfall zostały zgarnięte przez Microsoft, dlatego tylko te gry pojawią się wyłącznie na komputerach osobistych i konsolach Xbox. Teraz dochodzą do nas słuchy, że kolejny tytuł spod skrzydła Bethesdy ma pojawić się wyłącznie na tych dwóch platformach. Mowa tu o The Elder Scrolls VI, czyli kolejnej odsłonie kultowej serii, z którą prawdopodobnie każdy gracz miał do czynienia. A jeżeli ktoś powie mi że, nie kojarzy słynnego „Fus Ro Dah”, z pełną świadomością posądzę go o kłamstwo. W sprawę podobnie jak w sytuacji przejęcia Activision-Blizzard przez Microsoft, włącza się FTC, które daje do zrozumienia, że nie podoba im się sytuacja jaka może nastąpić w następnych latach. Agencja federalna zaznacza, że Microsoft gra nieczysto jeżeli chodzi o współdzielenie franczyz między platformami.

The Elder Scrolls VI będzie exclusivem Microsoftu

W sieci możemy znaleźć wypowiedź FTC na temat premiery The Elder Scrolls VI tylko i wyłącznie na PC oraz konsole Xbox. Zaznaczają oni, że Microsoft w roku 2021 faktycznie przejął spółkę ZeniMax Media Inc. z której to właśnie wywodzi się Bethesda, aczkolwiek Microsoft zapewniał wtedy Komisję Europejską, że nie mają motywów aby zaniechać produkcji gier na konkurencyjne platformy. Obie strony końcowo doszły do porozumienia, ale jak widzimy, słowa Microsoftu były nic nie warte, a produkcje Bethesdy prawdopodobnie przyjdzie nam zagrać wyłącznie na PC oraz konsolach Xbox. Gracze Playstation, czy też Nintendo Switch niestety muszą obejść się ze smakiem, ponieważ nic nie wskazuje na to, że będą w stanie doświadczyć najnowszego TES’a na swoich konsolach.