Obudowa KRUX Cosmo trafiła już do sprzedaży

KRUX ogłosił premierę swojej najnowszej obudowy Cosmo. Prezentowany model ma wyróżniać się nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Całość jest już dostępna w sprzedaży, a jej cena raczej nie powinna nadszarpnąć naszego budżetu.

5 sierpnia 2021
Na skróty
  • Firma KRUX ogłosiła premierę swojej najnowszej obudowy o nazwie Cosmo.
  • Obsługuje ona płyty główne zarówno mATX, jak i miniITX. Zapakujemy do niej kartę graficzną o długości nawet 345 mm.
  • Premiera miała miejsce dzisiaj, a całość jest już dostępna w sprzedaży w cenie 180 zł.

Firma KRUX podała oficjalne informacje o premierze swojego najnowszego produktu. Jest to obudowa o nazwie KRUX Cosmo. Dzięki tafli szkła hartowanego na boku obudowy mamy możliwość podziwiania wnętrzności swojego komputera. Cosmo jest już dostępna w sprzedaży w cenie 180 zł.

KRUX Cosmo – kompaktowa obudowa komputerowa

O nasze chłodzenie i sam wygląd zadba przedni wentylator RGB oraz szeroka szczelina z filtrem mesh, z którego ulatnia się światło emitowane przez cooler. Front w obudowie KRUX Cosmo został wykonany z dwóch bardzo różniących się od siebie materiałów. Najważniejszy element przedniego panelu jest wykonany z meshu i zapewnia dostęp do powietrza wentylatorowi 120 mm z efektem RGB. Pozostałą część frontu wypełnia odporny na uszkodzenia ciemnoszary matowy plastik, który, jak zapewnia producent, raczej w żaden sposób nie powinien się zniszczyć podczas przypadkowego kopnięcia.

Obudowa rozkręcona na czynniki pierwsze

Nowa obudowa obsługuje płyty główne zarówno mATX, jak i miniITX. Boczny panel jest jednolitym elementem wykonanym ze szkła hartowanego, które pozwala na zaglądanie do środka, a jednocześnie jest odporne na zarysowania i inne mechaniczne uszkodzenia. Bez problemu możemy zamontować wieżowe albo wielowieżowe chłodzenie powietrzne do 160 mm. Jeżeli jednak preferujemy cooler wodny, do obudowy wejdą również chłodzenie tak zwane AIO w rozmiarze 120 mm bądź 240 mm. Do obudowy KRUX Cosmo zapakujemy kartę graficzną o długości 345 mm. Jeśli chodzi natomiast o dyski, to tutaj bez problemu wejdą cztery sztuki 2,5 cala bądź ewentualnie dwa 3,5 cala i dwa 2,5 cala. 

Dostępne wejścia USB i audio na górnej części obudowy

W sprawie zasilania tutaj bez udziwnień, wejdą wszystkie zasilacze w standardzie ATX w rozmiarze do 190 mm. Przed kurzem obronią nas trzy filtry. Mesh przed wentylatorem na froncie, oczkowy filtr magnetyczny na topie i wsuwany znajdujący się pod zasilaczem. Dodatkowo na górnym panelu obudowy dostępne są trzy porty USB i jeden audio z przodu. 

Wymiary [mm]: 205×392×402
Waga [kg]: 3,4
Kompatybilnośc dysków twardych: 2× 3,5″ + 2× 2,5″+ lub 4× 2,5″
Wspierane formaty płyt głównych: microATX / Mini ATX
Chłodzenie CPU MAX [mm]: 160
GPU MAX [mm]: 345
Chłodzenie PSU MAX [mm]: 190
Wentylatory w zestawie: 1×120 mm
Maksymalna liczba możliwa do zamontowania: 120mm
Oświetlenie: RGB
Panele ze szkła hartowanego: Bok
Filtry: Góra / Pod zasilaczem / Front Mesh
Kolor: Czarny
Gwarancja [miesiące]: 24

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!