Xbox planuje produkcję przystawki TV do xCloud w ciągu roku

Microsoft w przeciągu dwunastu miesięcy zaprezentuje przystawkę TV. Urządzenie umożliwi komfortowe granie w produkcje z Game Passa, a także oglądnie filmów i seriali.

9 maja 2022
Na skróty
  • Microsoft zamierza wprowadzić nową przystawkę TV.
  • Urządzenie umożliwi granie w produkcje z Game Passa, a także oglądanie filmów i seriali.
  • Użytkownicy systemu smart Samsunga dostaną dedykowaną aplikację.
  • Produkcja ma ruszyć w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.

Microsoft stale rozwija swoje usługi związane z marką Xbox. W gry z abonamentu Game Pass zagramy już bezproblemowo na konsoli, komputerze oraz telefonach poprzez pobranie lub streaming xCloud. Co w przypadku gdy nie dysponujemy żadnym sprzętem poza dobrym telewizorem, a samo granie na telefonie nie sprawia nam przyjemności przez małą przekątną wyświetlacza? Gigant z Redmond to przewidział i już rozpoczął pracę nad specjalną przystawką, na wzór Amazon Fire Stick.

Pad podłączony do telefonu z usługą xCloud
Źródło: Xbox

xCloud także w formie aplikacji na urządzenia Samsunga

Według informacji podanej przez Jeffa Gruba, Microsoft w przeciągu 12 miesięcy zaprezentuje przystawkę do telewizorów, która umożliwi rozgrywkę w tytuły z abonamentu Game Pass poprzez usługę chmurową xCloud. Przystawka oprócz grania, umożliwi także dostęp do strumieniowania filmów oraz seriali, tak jak popularne urządzenia innych producentów.

Użytkownicy telewizorów Samsunga – które posiadają smart TV producenta – będą mogli obyć się bez takiej przystawki. Koreański producent ściśle współpracuje z Microsoft, czego efektem będzie wprowadzenie „ekskluzywnej” aplikacji do xCloud. Z informacji Grubba wynika, że apka nie pojawi się na innych systemach smart, a na pewno nie tak szybko jak na urządzeniach Samsunga.

Dedykowany kontroler Razera do xCloud na telefonie
Źródło: Xbox

Taki ruch Microsoftu nie wydaje się być zaskakujący. Patrząc na dotychczasowe poczynania korporacji – nie ważne w jaki sposób „wsiąkniesz” do ekosystemu Xbox, ale najważniejsze, że w nim będziesz. Niedawno została udostępniona możliwość grania w Fortnite w chmurze całkowicie za darmo, przede wszystkim po to żeby zachęcić użytkowników do zaczęcia korzystania z usług Xboxa.

Niestety nie znamy szczegółów, jak urządzenie będzie wyglądać i ile będzie kosztować. Data premiery też nie jest znana i bazować możemy tylko na informacjach od Grubba. Należy zatem wyczekiwać publikacji oficjalnych zapowiedzi w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

UWaga! Gorące informacje!