I ty możesz wskrzesić Commodore 64! Akcja crowdfundingowa dla retro-maniaków

Atari 2600, NES, Amiga 500, Sega Master System – samo brzmienie tych nazw kręci łzę wzruszenia w niejednym oku. Teraz pojawiła się możliwość wskrzeszenia tych wspomnień w nowym wydaniu i każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę, o powrót na rynek walczy Commodore 64!

17 kwietnia 2016

Brytyjska firma Retro Games rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na produkcję nowej ulepszonej wersji konsoli Commodore 64. Konsola ma pojawić się w dwóch wersjach – stacjonarnej i handheldowej, wyglądem niewiele odbiegających od pierwowzoru, ulepszonych jednak o port HDMI, kilka portów USB, port ładowania mini-USB, wyjście audio, slot kart SD i slot na cartridge. Oto krótka prezentacja Retro Games:

Według przewidywań twórców, wersja stacjonarna konsoli ma kosztować 150$ (133€) lub 175$ (155€) w wersji z joystickiem. Handheld wyceniony został na 170$ (157€). Aby cała akcja zakończyła się sukcesem, producent potrzebuje 150.000$, z czego na dzień dzisiejszy uzbierano już prawie 20%. Zbiórkę można śledzić tutaj.

Akcje crowdfundingowe już wielokrotnie pokazały, jaka siła leży w fanach, i że nie zawsze potrzebny jest duży developer i jego milionowe nakłady, aby sfinansować fajną produkcję. Sądzę, że Retro Games może odnieść sukces, pokolenie 30+ lubuje się w sentymentach i z radością kupuje produkty przypominające dzieciństwo. Pytanie brzmi jednak – jak Commodore 64 odnajdzie się w rzeczywistości Ultra High Definition?

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!