fbpx

Narrative designerka gry Pentiment pracuje nad Avowed

Kolejna duża gra odpowiedzialnego za Pillars of Eternity studia Obsidian Entertainment, Avowed, jest w przygotowaniu. Tymczasem do pracującego nad tytułem zespołu dołączyła narrative designerka Pentiment, niedawno wydanej produkcji inspirowanej średniowieczną sztuką.

Studio Obsidian Entertainment dostarczyło w zeszłym roku bardzo ciekawy tytuł. Pentiment, przygodówkę o stylu graficznym inspirowanym średniowiecznymi iluminacjami, docenili też nasi redaktorzy, umieszczając ją w zestawieniu najlepszych gier 2022 roku. Teraz deweloperzy skupiają się na kolejnym planowanym tytule, czyli zapowiedzianym w 2020 roku Avowed. Produkcja ma rozgrywać w Eorze, czyli uniwersum znanym graczom z serii izometrycznych RPG Pillars of Eternity.

Avowed – co wiemy o tytule?

Nie mamy na ten moment wielu informacji o Avowed, ale podobnie jak poprzednie projekty od Obsidian Entertainment gra na pewno będzie w dużym stopniu skupiała się na wciągającej, złożonej fabule. Bazując na informacjach podanych na profilu na LinkedIn, Zoe Franznick, jedna z narrative designerek odpowiedzialnych za Pentiment, wraz z około dziesięcioma innymi osobami jest aktualnie zaangażowana w produkcję Avowed.

Według doniesień w trakcie prac nad projektem zaszły w nim duże i wielokrotne zmiany, które dotyczyły zarówno stanowiska dyrektora kreatywnego, jak i całego zespołu. Rotacja w teamie zaowocowała podobno znacznie lepszym tempem rozwoju i bardziej satysfakcjonującą wizją.

Na kolejny duży tytuł od studia Obsidian przyjdzie nam zatem jeszcze dość długo poczekać. Tym, którzy jeszcze nie zrobili, proponujemy zaś wypróbować wspomniany już Pentiment, który choć nie jest klasykiem fantasy RPG, zachwycić może nie tylko wyjątkową grafiką, ale również oryginalną, wciągającą historią.