TeamGroup T-FORCE Vulcan Z – nowa seria dysków SSD

Szukasz nowego dysku SSD w standardzie 2,5″ korzystającego z interfejsu SATA III? Jeśli tak, to TeamGroup przygotował dla was ciekawą propozycję. T-FORCE Vulcan Z będzie dostępny w pojemnościach od 240 GB do 2 TB.

6 maja 2022

TeamGroup zaprezentował swój najnowszy produkt. Mowa tutaj o T-FORCE Vulcan Z – nowej serii dysków SSD w standardzie 2,5″ korzystających z interfejsu SATA III.

Design modelu T-FORCE Vulcan Z
Źródło: TeamGroup

TeamGroup T-FORCE Vulcan Z – dysk SSD w standardzie 2,5″

TeamGroup T-FORCE Vulcan Z wyposażony jest w układy pamięci flash 3D TLC, które zapewniają prędkość odczytu do 550 MB/s i zapisu do 500 MB/s. Wydajność transferu jest czterokrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych dysków twardych. SSD ma wbudowaną funkcję automatycznej korekcji błędów (ECC). W pełni obsługuje również polecenia optymalizacji Windows TRIM i wykorzystuje technologię monitorowania stanu SMART.

Wygląd dysku SSD od TeamGroup
Źródło: TeamGroup

TeamGroup T-FORCE Vulcan Z będzie dostępny w pojemnościach: 240 GB, 480 GB, 1 TB oraz 2 TB. Dysk ma niskoprofilową, matową czarną konstrukcję z logo T-FORCE na górze. Nośniki mają trafić do sprzedaży w połowie maja. Za granicą wyceniono je na 29 dolarów za model 240 GB, 46 dolarów za 480 GB i 82 dolary za 1 TB. Po przeliczeniu na złotówki daje nam to kolejno: 129, 205 i 365 zł. Niestety nie znamy jeszcze dokładnych cen dysków w Polsce. Dysk o pojemności 2 TB zadebiutuje w trzecim kwartale 2022.

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!