fbpx

Klasy postaci w Tiny Tina’s Wonderlands. Poradnik wyboru: Brr-Zerker, Spellshot i inni

Klasy postaci to koncept tak stary jak pierwsze gry RPG – ot, zestaw umiejętności, który wyróżnia danego bohatera od innych. I o ile nie jest to w serii Borderlands żadną nowością, tak proces wyboru klasy w Tiny Tina’s Wonderlands może zaskakiwać całkowitą dowolnością w jej selekcji, a także możliwością wyboru nie tylko jednej, ale aż dwóch różnych klas dla jednej postaci.

21 kwietnia 2022

Weterani serii pewnie machną ręką na ten poradnik. „Przecież to nic innego jak opis konkretnych postaci – nic w tym ciekawego”, czyż nie? Błąd! Tiny Tina’s Wonderlands wyrywa się z konwencji utrzymywanej przez 13-letnią serię i pozwala graczom wybierać klasy całkowicie „odczepione” od samej postaci.

Na co wpływa wybór klasy postaci?

Każda klasa posiada unikalną zdolność pasywną, dwie zdolności aktywne do wyboru, a także drzewko talentów do inwestowania punktów otrzymywanych co poziom. W porównaniu do poprzednich odsłon serii klas jest więcej, natomiast każda posiada tylko jedno drzewko (w przeciwieństwie do trzech w reszcie tytułów).

Klasy w Tiny Tina’s Wonderlands

Na ten moment gracze mają możliwość wyboru pomiędzy sześcioma klasami (prawdopodobnie więcej nadejdzie w aktualizacjach).

Brr-Zerker

Brr-zerker

Jak nazwa sugeruje, Brr-Zerker łączy ze sobą zamrażanie i walkę wręcz. Jego umiejętności obejmują dużo perków na zwiększenie życia i prędkości ruchu, a także kładą nacisk na częste używanie umiejętności aktywnych i walkę na krótki dystans.

Clawbringer

Clawbringer, klasa w Tiny Tina's Wonderlands

Ten paladyn nie tylko posiada chowańca-smoka, ale może też zadawać obrażenia o smaczku prądu i ognia. Jego talenty zwiększają osłonę, chronią sojuszników i jeszcze bardziej zwiększają zadawane prądowo-ogniowe obrażenia.

Graveborn

Graveborn

Niekonwencjonalny czarodziej poświęcający swoje życie, aby zadawać olbrzymie obrażenia. Jest w stanie powiększać swoją pulę życia, przywoływać sługusy i wsysać energię życiową wrogów niczym odkurzacz.

Spellshot

Spellshot, klasa w Tiny Tina's Wonderlands

O ile Graveborn stawiał na jakość zaklęć, Spellshot pruje nimi jak karabin, znaczy… kusza maszynowa. Żonglując czarami i pociskami na przemian, ten mag jest prawdziwą maszyną do zabijania. Nawet może korzystać z dwóch czarów naraz!

Spore Warden

Spore Warden

Prawdziwy strzelec wyborowy spośród całej bandy. Posiadając talenty znacznie zwiększające obrażenia broni dystansowej i pomocnego grzybka ściągającego na siebie uwagę przeciwników, jest to bardzo dobry wybór dla graczy raczej nieplanujących zabawy online.

Stabbomancer

Stabbomancer

Wszechstronna postać. Ten łotrzyk korzysta ze wszystkiego, co jest w stanie zadawać obrażenia. Korzystając z niewidzialności i szybkich ruchów nadrabia brak odporności, którą ma reszta klas.

Wieloklasy – które najlepiej ze sobą współgrają?

Mniej więcej w połowie swojej przygody otrzymasz możliwość wybrania drugiej klasy postaci. Ten wybór jest bardzo, bardzo ważny, ponieważ niektóre klasy wręcz wykluczają się i zmniejszają ogólną efektywność danego bohatera. Poniżej dowiesz się jaka klasa będzie dobrym dodatkiem do danej klasy podstawowej, przy założeniu, że w drzewku klasy podstawowej będziesz miał więcej punktów niż w drzewku klasy dodatkowej.

  • BRR-Zerker – Graveborn, Stabbomancer
  • Clawbringer – Graveborn, Spellshot, Spore Warden
  • Graveborn – Spellshot, Spore Warden, Stabbomancer
  • Spellshot – Graveborn, Stabbomancer, Clawbringer
  • Spore Warden – Graveborn, Spellshot, Stabbomancer
  • Stabbomancer – Brr-zerker, Graveborn, Spellshot

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer trzy razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry z motywem nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego World War Z Maxa Brooksa to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!