Przemierzając Łódź, trafił na mural! Geralt znowu jest w centrum uwagi

Geralt nie może odsapnąć i znowu jest w centrum wydarzeń. Teraz nasz słynny wiedźmin znalazł się na największym muralu w kraju. Łódź postanowiła uwiecznić pogromcę potworów na jednym z wieżowców.

8 października 2021

Książki, gry, seriale zarówno polskie, jak i zagraniczne – Geralt znany jest na całym świecie, ale tego jeszcze nie grali. Na łódzkim Manhattanie na trzech ścianach wieżowca przy ulicy Piotrkowskiej 182 powstał mural przedstawiający słynnego zabójcę potworów.

„Mają rozmach…”

Słynne słowa Stefana „Siary” Siarzewskiego dobrze opisują to dzieło. Mural mierzy bowiem ponad 70 metrów wysokości i przeszło dwa tysiące metrów kwadratowych powierzchni, co czyni go nie tylko największym w kraju, ale i jednym z największych na świecie.  Przez prawie dwa tygodnie osiem osób ciężko pracowało, a efekt jest obłędny.

djęcie muralu podczas malowania (rozstawione rusztowanie)
„Elo ziomalu, jestem na muralu” ~ Geralt z Rivii

Wiedźmin na muralu w Łodzi. Kto jest autorem?

Nad pracami czuwał znany polski twórca komiksów – Jakub Rebelka, który zdobył liczne nagrody, w tym dwukrotne Grand Prix na Ogólnopolskim Konwencie Twórców Komiksu w Łodzi. Jego murale oraz freski znajdują się m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego i Teatrze Narodowym w Warszawie. Współpracował z Andrzejem Sapkowskim i CD Projekt Red, czyli największymi specjalistami w tematyce Wiedźmina, oraz z EC1, tj. Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, gdzie nasz Biały Wilk będzie narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych.

Fani merchu też będą zadowoleni, bo CD Projekt wypuści serię gadżetów powiązanych z obrazem.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!