Mount & Blade 2: Bannerlord – tryb pojedynków, nowe mapy i inne aktualizacje

Znajdujący się jeszcze we wczesnym dostępie Mount & Blade 2: Bannerlord otrzymuje co jakiś czas aktualizacje mające poprawić rozgrywkę i dodać do niej ciekawe elementy. Najbliższy update nie będzie wyjątkiem.

22 lutego 2021
Na skróty
  • Mount & Blade 2: Bannerlord ma otrzymać szereg nowych elementów.
  • Znajdzie się w nich m.in. tryb pojedynków między graczami i nowy sposób generowania map do bitew.
  • Oprócz tego do gry trafią nowe mapy oblężnicze i nowe hełmy dla postaci oraz tryb sandboksowy.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty nadchodzącej aktualizacji, ale wiemy, że przyniesie ona grze masę nowości. Niektóre z nich zapowiadają się naprawdę ciekawie.

Pojedynki w trybie multiplayer

Gracze Bannerlorda zyskają wkrótce możliwość zmierzenia się ze sobą w pojedynkach jeden na jeden. Bitwy będą miały miejsce na neutralnym terenie, który pozwoli nam także obserwować walki innych. Przed rozpoczęciem potyczki wybierzemy dowolną klasę postaci, jej uzbrojenie i zdecydujemy, czy wolimy walczyć na piechotę, czy konno. Zwycięży ten, kto jako pierwszy wygra trzy pojedynki. Najlepsze wyniki pojawią się na specjalnej tablicy, na której będziemy mogli śledzić własne i cudze postępy. Tryb znajduje się aktualnie na ostatnich etapach testów.

Wybór postaci w Mount & Blade 2: Bannerlord
W trybie pojedynku wybierzemy klasę postaci i jej uzbrojenie.
Obserwowanie pojedynku w Mount & Blade 2: Bannerlord
Możemy także popatrzeć, jak walczą inni.

Nowy system terenów bitewnych

Dużą zmianą w Mount & Blade 2 będzie sposób, w jaki generowane są tereny, gdzie rozgrywamy bitwy. Do tej pory przy potyczkach gra wybierała mapę z dostępnej puli przypisanej do danego terenu, np. lasu lub równin.

W nowym systemie mapa świata podzielona została na liczne regiony, a każdy z nich ma swoje konkretne cechy. Generując pole bitwy, gra weźmie je teraz pod uwagę, a dodatkowo uwzględni położenie innych elementów (np. mostów, rzek, jednostek nieprzyjaciela).

Twórcy gry podkreślają, że ten system znajduje się jeszcze na etapie tworzenia, i dopiero zaczynają zdradzać jego szczegóły. Zaznaczają jednak, iż ma on pomóc na lepszym wczuciu się w grę i pozwalać na opracowanie strategii, w której istotne będzie wykorzystanie cech terenu, na jakim walczymy.

Nowy podział mapy świata w Mount & Blade 2: Bannerlord
Nowy podział mapy świata.

Mount & Blade 2 – inne nowości

Zapowiedziane nowe elementy do gry nie kończą się na trybie pojedynków i lepszych mapach. Do tytułu trafi sześć nowych map oblężniczych (cztery dla miast i dwa dla zamków). Dostaniemy również możliwość plądrowania zdobytych terenów, co pozwoli nam w szybszym tempie zdobyć potrzebne przedmioty i surowce. Wszystko to będziemy mogli zrobić, nosząc jeden z dziewięciu nowych hełmów dodanych do gry.

Mount & Blade 2: Bannerlord nowe hełmy
Do walki możemy stanąć w jednym z dziewięciu nowych hełmów.

Kolejnym elementem, który trafi do Mount & Blade 2, będzie tryb sandboksowy. Przeznaczony jest on przede wszystkim dla osób chcących nacieszyć się grą bez potrzeby wypełniania misji z trybu fabularnego. Zmieni się także nieco praca kamery podczas bitew – na początku będzie ona pokazywać postacie stojące najwyżej w hierarchii oddziałów (takie jak lordowie czy generałowie)

I wreszcie, w grze pojawi się wsparcie dla DLSS, które jeszcze bardziej upłynni rozgrywkę, jeśli korzystamy z karty graficznej Nvidii.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!