Project Zomboid – jak naprawić i uruchomić samochód? Poradnik i instrukcja

Samochód pozwala na pokonywanie dużych dystansów w krótkim czasie i przechowywanie w bagażniku znacznie więcej ciężarów, niż jedna osoba potrafiłaby unieść. Przydatność aut jest jednak równoważona trudnością ich zdobywania. W tym poradniku tłumaczymy, jak naprawić i uruchomić samochód, abyście mogli jak najszybciej cieszyć się własnym, apokaliptycznym rydwanem.

16 stycznia 2022

Zanim zagłębicie się w lekturę tej instrukcji dotyczącej zdobywania pojazdów, koniecznie otwórzcie sobie w drugiej karcie nasz główny poradnik do Project Zomboid, w którym zbieramy inne ciekawe, przydatne i pomocne wskazówki pozwalające wam zdecydowanie lepiej radzić sobie w świecie opanowanym przez zombie.

Gdzie znaleźć kluczyk do auta?

Uruchomienie samochodu wymaga dwóch rzeczy: kluczyka do tego konkretnego pojazdu i jego dobrego stanu. Kluczyki często można znaleźć w pobliżu pojazdu, w kieszeni byłego właściciela (często szwenda się w pobliżu) lub w domu, na którego podjeździe znalazłeś auto. Choć jest to najprostszy sposób, wiedz, że znalezienie kluczyka nie jest gwarantowane.

Jak naprawić i uruchomić samochód w Project Zomboid bez kluczyka?

Znacznie pewniejsze jest naprawianie i uruchamianie samochodów bez kluczyka. Aby tego dokonać, potrzebujesz śrubokręta i umiejętności: Naprawa Pojazdów (lv 2) i Elektryka (lv 1). Aby mieć jak najmniej nauki, najlepiej wybrać jedną z poniższych karier:

  • Mechanik – ma Naprawę pojazdów na poziomie 3,
  • Elektryk – ma Elektrykę na poziomie 3,
  • Inżynier – ma Elektrykę na poziomie 1.
Inżynier z Project Zomboid przy naprawianych samochodach
Źródło: opracowanie własne

Najszybszy sposób na zdobycie auta: złodziej zwany włamywaczem

Jeżeli zaczynasz nową rozgrywkę, zdecydowanie najszybszym sposobem zdobycia auta będzie wybranie kariery Włamywacza. Dzięki temu otrzymasz możliwość włamywania się do samochodów już na starcie rozgrywki – potrzebujesz tylko śrubokrętu!

Włamywacz kradnący samochód
Źródło: opracowanie własne

Gdzie znaleźć paliwo do samochodu w Project Zomboid?

Kiedy wejdziesz już w posiadanie działającego auta i będziesz przemierzał drogi hrabstwa Knox, będzie ci potrzebne paliwo. Najłatwiej znaleźć je… na stacji benzynowej. Wystarczy, że weźmiesz kanister i go napełnisz przy dystrybutorze. Łatwizna!

Jeśli jednak nie po drodze ci do najbliższej stacji, ale masz przy sobie kanister, możesz „pożyczyć” paliwo od innych samochodów. Nie powstrzymuj się przed recyklingiem paliwa z zepsutych pojazdów – w Project Zomboid nie ma czegoś takiego jak „za dużo benzyny w baku”. Szerokiej drogi!

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer trzy razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry z motywem nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego World War Z Maxa Brooksa to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!