Druga rocznica Microsoft Flight Simulator – co nowego czeka nas w grze?

Z okzaji drugich urodzin Microsoft Flight Simulator twórcy zorganizowali transmisję na żywo. Zawierała ona informację o kilku najważniejszych zmianach technicznych i nadchodzących aktualizacjach.

19 sierpnia 2022
Na skróty
  • Microsoft Flight Simulator obchodzi drugie urodziny.
  • Z tej okazji twórcy poprowadzili transmisję na żywo.
  • Podczas niej dowiedzieliśmy się kilku informacji na temat nadchodzących aktualizacji oraz zmian w grze.

Microsoft razem z Asobo Studio zorganizował transmisję na żywo z okazji drugich urodzin Microsoft Flight Simulator. W jej trakcie poruszono głównie tematy nadchodzących zmian, dodatków czy opóźnieniach. Na wstępie dowiadujemy się o przesunięciu premiery dziesiątej aktualizacji do symulatora. Pierwotnie miała się ona pojawić 23 sierpnia, ale zostanie opublikowana dwa tygodnie później.

Twórcy poinformowali o podjęciu współpracy z Nvidią oraz AMD w celu poprawy jakości gry. Zmianie ulegną efekty odbić, oświetlenia oraz poprawiona zostanie wydajność. Nvidia wprowadzi również system DLSS. Wszystkie te elementy niestety nie pojawią się w tej aktualizacji, ale wstępnie zostaną dodane w kolejnej, czyli jedenastej.

Źródło: Aerosoft

Co jeszcze zmieni się w Microsoft Flight Simulator?

Najważniejszą informacją jest data aktualizacji świata gry. 27 września 2022 roku gracze dostaną odświeżoną wersję Kanady. Dzięki nowym zdjęciom lotniczym i technologii fotogrametrii kilka miast, lotnisk i punktów charakterystycznych zostanie odświeżona. Dodatkowo gracze otrzymają pięć nowych ręcznie wykonanych modeli lotnisk. Do Microsoft Flight Simulator zostaną również dodane nowe samoloty i helikoptery. Zmianie ulegną też przyrządy stosowane do nawigacji w maszynach.

UWaga! Gorące informacje!