Dead Island 2 – ile czasu zajmie nam przygoda z zombie?

15 marca 2023,
13:17
Mateusz Skowron
Starcie z zombie

Od zapowiedzi gry minęła już niemal dekada, ale w końcu na horyzoncie pojawiają się szczegóły związane z Dead Island 2. Do sieci trafił już obszerny gameplay z gry oraz wstępne opinie na jej temat. Już za kilka tygodni będziemy mogli w pełni oddać się walce z hordami zombie, ale ile czasu powinniśmy zarezerwować na ukończenie gry? Według dyrektora artystycznego projektu, Adama Olssona, główny wątek oraz zahaczenie o kilka misji pobocznych, powinny zająć nam około 20 godzin.

10 lat prac nad Dead Island 2 najprawdopodobniej nie poszło na marne

Choć premiera Dead Island 2 była wielokrotnie przekładana, wiele wskazuje na to, że warto było czekać. Pierwsze opinie graczy, którzy mieli okazję zagrać w nową odsłonę serii, są bardzo pozytywne. Według Olssona, który udzielił wywiadu dla WCCF Tech, Dead Island 2 oferuje, prócz głównego wątku fabularnego, sporo aktywności pobocznej, a sama walka z zombie sprawia sporo frajdy. Oznacza to, że ukończenie gry na 100% zajmie nam nieco więcej czasu. Jeśli produkcja jest tak dobra, jak przedstawiają to pierwsi gracze, to jest szansa, że wspomniany czas będziemy mogli z powodzeniem wydłużyć, oddając się aktywnościom pobocznym.

Na potwierdzenie faktów musimy czekać do premiery, która odbędzie się 21 kwietnia na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.