fbpx

Dead Island 2 z wczesnymi opiniami. Wiemy, czego oczekiwać

Wielkimi krokami nadchodzi premiera Dead Island 2. Starcie z zombie w tytule od Dambuster Studios rozpoczyna się już 21 kwietnia 2023 roku, jednak znamy już pierwsze wrażenia z rozgrywki. Redakcja Insider Gaming przekazała przedpremierowe opinie osób, które otrzymały produkcję do wczesnego wypróbowania. Embargo na recenzje schodzi dopiero w poniedziałek 13 marca i właśnie wtedy w mediach pojawią się oficjalne materiały, jednak już teraz wiemy, czego można spodziewać się po grze.

Dead Island 2 – dobra zabawa z zombie gwarantowana

Opublikowane niedawno wideo z długim gameplayem Dead Island 2 podbiło oczekiwania i zapowiedziało satysfakcjonujące doświadczenie przy brutalnej walce z nieumarłymi. Pierwsze doświadczenia z rozgrywki wydają się potwierdzać, że czeka nas po prostu dużo dobrej zabawy.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, gra rozpoczyna się od katastrofy samolotowej w Beverly Hills. Tam gracze wybiorą jedną z sześciu grywalnych postaci – do dyspozycji będą Amy, Jacob, Dani, Ryan, Carla oraz Bruno.

Dead Island 2 ma cechować się dużym potencjałem do wielokrotnego przechodzenia. Hordy zróżnicowanych zombie będzie można zabijać na wiele sposobów z użyciem innych typów broni. Podejście do walki da się urozmaicić też nowym systemem kart umiejętności.

W produkcji nie uświadczymy klasycznego otwartego świata, ale zwiedzimy kilka oddzielnych dużych lokacji (według wcześniejszych informacji są to Los Angeles, San Francisco i jedno miejsce w Kaliforni) z ekranami ładowania przy przenoszeniu się między obszarami.

Z rozczarowań źródła wymieniają głównie fabułę. Raportowane niedociągnięcia na tym polu nie martwią o tyle, że w tytule skupionym na efektownym rozwalaniu zombie historia nie musi zachwycać. Rozgrywka dostarcza podobno tyle satysfakcji, że gracze kochający brutalną walkę i oczekujący w tym porządnej, jakościowej rozrywki powinni być zadowoleni.

Dead Island 2 wychodzi na konsole PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S i Xbox One oraz w wersji na PC – będzie dostępny tylko na Epic Games Store w edycji standardowej, Deluxe i Gold.