Dragon Age: The Veilguard dostaje zwiastun prezentujący bohaterów

9 czerwca 2024,
20:33
Dorota Żak
Krasnoludy z Dragon Age: The Veilguard

BioWare przekazało niedawno, że 11 czerwca zaprezentuje gameplay najnowszej odsłony serii Dragon Age. Przy okazji studio zmieniło tytuł gry. Zamiast Dragon Age: Dreadwolf dostaniemy Dragon Age: The Veilguard lub też Dragon Age: Straż Zasłony, jeśli wolicie polską wersję.

Przed wtorkowym pokazem BioWare postanowiło jednak zrobić graczom niespodziankę i w trakcie Xbox Games Showcase opublikowało zwiastun gry. W nim rzucimy okiem na kilka postaci, jakie przyjdzie nam spotkać nowej przygodzie w świecie Thedas. Wygląda na to, ze w Dragon Age: The Veilguard skompletujemy zespół składający się z osobników o różnych talentach i profesjach. Zwiastun prezentuje nam zwiadowcę Harding, detektyw Neve, zabójcę magów Lucanisa, Bellarę, która najwyraźniej może przemieszczać się, wykorzystując tytułową zasłonę, nekromantę Emmricha, strażnika Davrina oraz łowcę smoków Taashę. Na ich czele oczywiście staniemy my.

Poza tym trailer zawiera bijatykę w karczmie, smoki i sporo akcji. Podano też orientacyjne okienko premierowe. Dragon Age: The Veilguard ma zadebiutować na jesieni tego roku.

Skupienie się zwiastuna na towarzyszach ani trochę nie zaskakuje, bo według BioWare to właśnie ci bohaterowie będą sercem gry. W sumie będzie ich siedmiu i każdy otrzyma swoją własną historię i charakter. Tak jak w poprzednich częściach Dragon Age’a, między nimi a naszą postacią nie zabraknie różnych relacji, w tym romantycznych. W The Veilguard będziemy mogli romansować towarzyszami, co potwierdził Gary McKay, producent wykonawczy i dyrektor generalny BioWare w wywiadzie dla IGN.

Na koniec przypominamy jeszcze, że kolejne szczegóły na temat gry dostaniemy 11 czerwca na dedykowanym pokazie z gameplayem, który obejrzymy na kanale Dragon Age na YouTube o godzinie 17:00.