Battlefield 2042 na najnowszym zwiastunie. Twórcy prezentują kolejne duże mapy

O najnowszym tytule spod rąk studia DICE raczej każdy gracz już słyszał. Twórcy Battlefielda 2042 opublikowali najnowszy zwiastun produkcji. Przedstawia on mapy, które pojawią się w rozgrywce. Trzeba przyznać, że wyglądają one bardzo ciekawie.

29 października 2021

Studio DICE – twórcy Battlefielda 2042 – opublikowało najnowszy zwiastun swojej produkcji. Przedstawia on fragmenty gameplayu, które toczą się na nowych mapach. I to o nich właśnie jest ten materiał wideo. Twórcy zaprezentowali na trailerze trzy lokacje: pierwszą z nich jest egipska Odnowa, druga to znajdująca się na mroźnej Antarktydzie arena o nazwie Rozłam, trzecia natomiast to Wrakowisko, które przeniesie graczy do Indii. Wszystkie mapy wyróżniają się pokaźnymi rozmiarami. Poniżej prezentujemy krótki opis każdej z nich, pochodzący z oficjalnej strony Battlefield 2042.

  • Odnowa (Pustynia Wschodnia, Egipt) – ta mapa skupia się na olbrzymim murze, stworzonym z myślą o zabezpieczeniu bogatych, sztucznie stworzonych przez człowieka obszarów rolnych. Przygotuj się na ekstremalne warunki, rozstawiaj i zabezpieczaj punkty dostępu oraz ogromne bramy w murze.
  • Rozłam (Ziemia Królowej Maud, Antarktyda) – po dynamicznej mapie rozgrywającej się na mroźnym obszarze, który stał się strategicznie istotnym punktem ze względu na wydobycie ropy naftowej, trzeba się poruszać ostrożnie. Niszcz zbiorniki z paliwem i silosy, aby użyć ich szczątków i wybuchających pożarów jako osłonę.
  • Wrakowisko (Alang, Indie) – ogromne statki, porzucone na plaży wzdłuż strategicznego odcinka zachodniego wybrzeża Indii, są rozbierane na części. Walcz pośród kadłubów potężnych jednostek i naucz się unikać zabójczych burz.

Battlefield 2042 – strzelanka pierwszoosobowa od EA i DICE

Akcja gry będzie osadzona w niedalekiej przyszłości, na polu bitwy obecne będą między innymi drony. Jeśli chodzi o mapy, na jakich rozegramy wirtualne starcia, te mają zabrać nas w podróż po niemal całym świecie. Nowością mają być dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe. Niektóre mapy będzie mogła nawiedzić ograniczająca widoczność burza piaskowa czy trąba powietrzna niszcząca wszystko na swojej drodze. Tytuł zostanie udostępniony na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5 już 19 listopada. Po więcej informacji dotyczących najnowszej odsłony Battlefielda odsyłam do naszego wpisu.

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!