Tintin Reporter: Cigars of the Pharaoh dostaje datę premiery. Zagramy w listopadzie

18 września 2023,
20:32
Dorota Żak
Tintin i Snowy w krypcie w Tintin Reporter - Cigars of the Pharaoh

Od swojego debiutu długie dekady temu Tintin był bohaterem m.in. komiksów, filmów seriali czy przedstawień teatralnych. Nie ominął też gier wideo, a Tintin Reporter: Cigars of the Pharaoh to najbliższa gradaptacja jego przygód biorąca na warsztat komiks o tym samym tytule.

Egipskie przygody Tintina z dokładną datą

Choć powstawanie gry ogłoszono kilka miesięcy temu, dopiero dzisiaj ujawniono jej datę premiery, Tintin Reporter: Cigars of the Pharaoh ukaże się 7 listopada na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X/S. Posiadacze konsoli Nintendo Switch muszą poczekać nieco dłużej, aż do 2024. Dokładna data nie została w tym przypadku podana.

Wiemy jednak, że możemy nastawić się już na przygodówkę utrzymaną w komiksowym i kolorowym stylu oryginału, która zaprosi nas do odkrywania tajemnic starożytnego Egiptu wspólnie z Tintinem i jego pieskiem, Snowym (Milusiem, jeśli wolicie polską wersję jego imienia). Żeby nie było nudno, w Tintin Reporter: Cigars of the Pharaoh odwiedzimy także Bliski Wschód i pokrzyżujemy szyki międzynarodowemu kartelowi narkotykowemu. Oprócz prowadzenia śledztwa gra zaoferuje nam zagadki do rozwiązania oraz bardziej dynamiczne sekwencje akcji.

Kilka miesięcy temu tytuł dostał pierwszy zwiastun, skupiający się bardziej na wprowadzeniu w fabule niż prezentacji rozgrywki. Możemy się jednak spodziewać, że po ogłoszeniu daty premiery pojawią się kolejne materiały.