fbpx

Seagate wprowadza na rynek dwa dyski HDD o pojemności 20 TB

Seagate wprowadza na rynek swoje dwa najnowsze dyski HDD z rekordową pojemnością 20 TB. Należą one do serii Exos oraz IronWolf. Każdy z nich został zaprojektowany z myślą o zupełnie innym zastosowaniu.

Seagate to amerykańska firma znana dobrze wszystkim entuzjastom sprzętu, która od 1979 roku zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą nośników danych czy głównych dysków twardych. Dzisiaj firma ta wprowadza na rynek dwa dyski twarde o pojemności 20 TB, jeden należący do serii Exos, a drugi do serii IronWolf.

Seagate Exos 20 TB – HDD przeznaczony dla centrów danych

Potężna wydajność i sprawdzona technologia – dyski Seagate Exos X20 są przeznaczone do współpracy z platformą dysków. Jak zapewnia producent – Exos X20 został zaprojektowany z myślą o największej wydajności pod względem zajmowanej przestrzeni na szafie rack i chroniony za pomocą technologii Seagate Secure.

Dyski klasy korporacyjnej ze współczynnikiem obciążenia roboczego na poziomie 550 TB/rocznie oraz średnim czasem bezawaryjnej pracy wynoszącym 2,5 mln godzin zaspokoją nawet największe wymagania w zakresie pamięci masowej. Zaawansowane buforowanie zapisu oraz prędkość transferu danych do 285 MB/s oznaczają zwiększenie wydajności bez poświęcania pojemności. Exos dostępny jest w wersji o pojemności 20 TB.

Seagate IronWolf Pro 20 TB – dysk zoptymalizowany pod kątem NAS

Dysk IronWolf Pro, o współczynniku obciążenia roboczego na poziomie 300 TB/rocznie, jest przeznaczony do wszystkich typów pamięci biznesowej NAS. Dysk stosowany przez profesjonalnych twórców treści kreatywnych oraz małe przedsiębiorstwa w wielokieszeniowych środowiskach NAS oferuje skalowalność i całodobową wydajność.

IronWolf Pro dostępny jest w wersji o pojemności 20 TB. Dysk nadaje się do użytku w urządzeniach sieciowej pamięci masowej (NAS) wyposażonych w od 1 do 24 kieszeni.