MythForce – zapowiedź nowej gry studia Beamdog

Tęsknicie za He-Manem i beztroskimi weekendowymi porankami? MythForce, świeżo zapowiedziana gra od Beamdog, będzie pełną przygód odpowiedzią na nostalgię za czasami dzieciństwa.

13 kwietnia 2022
Na skróty
  • Studio Beamdog zapowiedziało premierę nowej gry w klimacie kreskówek z lat 80.
  • MythForce pojawi się 20 kwietnia na Epic Games Store w Early Accessie.

Studio Beamdog odpowiedzialne za edycje rozszerzone klasyków cRPG takich jak Planescape: Torment, Icewind Dale i dwie części Baldur’s Gate poinformowało o nadchodzącej premierze nowego oryginalnego tytułu.

MythForce to inspirowany kreskówkami z lat 80. dungeon crawler w pierwszoosobowej perspektywie, który łączy motywy magii i miecza z dużą dawką akcji. Produkcja została zapowiedziana w trakcie gościnnego występu twórców na streamie Xplay na YouTube, a oprócz pierwszego trailera mogliśmy też zobaczyć materiał z rozgrywki. W oczy rzuca się przede wszystkim charakterystyczny styl animacji, który przywołuje wspomnienia z dzieciństwa i spędzonych przed telewizorem sobotnich poranków.

MythForce – informacje i data premiery

W MythForce z przeciwnikami będzie można zmierzyć się samemu lub w trybie kooperacji przeznaczonym dla maksymalnie czterech osób. Na graczy czeka czwórka bohaterów, z których każdy dysponuje bronią i umiejętnościami najpopularniejszych RPG-wych klas postaci – do wyboru będzie wojowniczka, magiczka, złodziej i łucznik. Poziom trudności jest zależny od ilości grających osób, a twórcy zapewniali, że dalsze etapy rozgrywki będą wymagały naprawdę sprawnej współpracy.

Early Access będzie dostępny od 20 kwietnia wyłącznie w sklepie Epic Games. Gra ma pojawiać się w epizodach, więc na kolejne fragmenty graczom przyjdzie jeszcze poczekać.

Zapowiedź MythForce to jednak nie jedyna istotna informacja dotycząca Beamdog – studio zostało nabyte przez firmę Aspyr Media, która jest również wydawcą nadchodzącego tytułu. Według umowy zespół deweloperski dalej będzie funkcjonował pod przewodnictwem jednego z założycieli, Trenta Ostera.

UWaga! Gorące informacje!