John the Brawler, czyli kolejna klasa postaci w Hood: Outlaws & Legends

18 marca 2021,
13:56
Dorota Żak

Twórcy zapowiedzianej na maj tego roku gry Hood: Outlaws & Legends stopniowo opowiadają o jej kolejnych elementach. Materiałach promocyjne skupiają się często na dokładnym przedstawieniu postaci obecnych w tytule, a te otrzymują z tego powodu własne zwiastuny z fragmentami gameplayu i opisem umiejętności.

John the Brawler - postać z Hood: Outlaws & Legends
Na skróty
  • Kolejna klasa z Hood: Outlaws & Legends otrzymuje swój zwiastun.
  • Jest to Brawler – postać obdarzona dużą siłą i walcząca olbrzymim młotem.
  • Brawler może także zwiększyć swoją wytrzymałość przez odpowiednią umiejętność.

Na początek własnego zwiastuna doczekał się Ranger, o którym szczegółowo pisaliśmy jakiś czas temu. Później w świetle reflektorów stanęła Hunter. Teraz przyszedł czas na Brawlera, który stał się bohaterem najnowszego filmiku. Postać inspirowana jest Małym Johnem, towarzyszem Robin Hooda obdarzonym niespotykanie wielką siłą.

Brawler – cechy postaci

Wybierając tę klasę, możemy od razu nastawić się na bezpośrednią walkę z przeciwnikami. Broń Brawlera to ciężki młot, którym zadamy cios kilku osobom na raz lub od razu powalimy na ziemię mniej opancerzonego wroga. Bohater już na wstępie dysponuje pokaźną siłą, ale może się ona zwiększyć, jeśli wykorzystamy jego specjalną umiejętność. Nazywa się ona Wrath i – krótko mówiąc – jest przejściem w tryb berserka, co pozwala przez jakiś czas mieć nieograniczoną wytrzymałość. Zatrzymanie Brawlera, kiedy ten szarżuje ze zwiększoną siłą, możliwe jest właściwie tylko przy użyciu materiałów wybuchowych lub precyzyjnego strzału z dystansu.

A skoro jesteśmy przy materiałach wybuchowych, to warto wspomnieć, że może nimi dysponować także opisywana postać. Oprócz młota posłuży się również granatami, które mogą zostać zmodyfikowane tak, żeby przyczepiały się do wrogów. I wreszcie, dzięki swojej krzepie, Brawler potrafi otwierać lub zamykać ciężkie bramy, aby umożliwić reszcie drużyny przejście lub odciąć się od przeciwników.

Pozostałe klasy w Hood: Outlaws & Legends

Tak jak wspominałam na początku, wiemy już też całkiem sporo o innych klasach pojawiających się w grze. Ranger to łucznik walczący na dystans, który, skradając się, zajmuje się robieniem zwiadów, a w otwartej bijatyce z wrogiem stawia przede wszystkim na uniki.

Hunter natomiast posiada umiejętności czyniące z niej niezłą asasynkę: potrafi stawać się niewidzialna, skrada się równie dobrze jak Ranger i posługuje kuszą, która sprawdza się z bliska i na dystans. W jej ekwipunku znajdą się także granaty dymne. Postać w akcji można zobaczyć w poniższym filmiku.

Na swój własny zwiastun w tym stylu czeka nadal ostatnia klasa, czyli Mystic. Chociaż ten bohater otrzymał już krótki filmik wprowadzający graczy w jego historię, nie został zaprezentowany jeszcze w całej okazałości tak jak pozostałe postacie. Wkrótce pewnie ulegnie to zmianie.