fbpx

Hood: Outlaws & Legends – Ranger nową klasą postaci

2 marca 2021,
17:54
Dorota Żak

Chyba każdy po poznaniu postaci Robin Hooda zastanawiał się, jak to jest rabować bogatych i rozdawać złoto biednym. W Hood: Outlaws & Legends będziemy mieli szansę wczuć się w rolę uzdolnionego łucznika. Zwłaszcza po wybraniu klasy Rangera, zaprezentowanej w nowym zwiastunie gry.

Klasa Rangera z gry Hood: Outlaws & Legends
Na skróty
  • Nowy zwiastun Hood: Outlaws & Legends prezentuje nową klasę bohaterów.
  • Jest nią Ranger inspirowany postacią Robin Hooda.
  • Jego mocne strony to skradanie się i walka na dystans.

Hood: Outlaws & Legends to osadzony w średniowieczu multiplayer, w którym gracze mają rywalizować ze sobą (oraz ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję wrogami) w czteroosobowych drużynach. Naszym celem jest jak najszybsze przeprowadzenie skutecznego napadu i wykradnięcie cennych skarbów. Czy zrobimy to, korzystając z umiejętności skradania się, czy postawimy na otwartą walkę, zależy już od nas. Cała gra inspirowana jest oczywiście legendą Robin Hooda, banity okradającego bogatych i obdarowującego kosztownościami biednych.

Podobnie jak słynny łucznik będziemy mogli zebrać własną drużynę i wykorzystać umiejętności każdego z jej członków. Jedną z klas do wyboru będzie Ranger przedstawiony w nowym zwiastunie gry.

Ranger w Hood: Outlaws & Legends – jakie umiejętności?

Ranger wydaje się być klasą postaci najbardziej zbliżoną do Robin Hooda – w końcu świetnie posługuje się łukiem i z dystansu potrafi pokonać przeciwnika strzałem w głowę. Jego kolejnym talentem jest skradanie się, które pomaga zarówno w eliminowaniu kolejnych wrogów, jak i robieniu zwiadów. Przyjmując tę funkcję, może poinformować innych graczy o obecności wroga i jego pozycji.

Nie jest to jedyny sposób, w jaki Ranger może pomagać kolegom z drużyny. Jeśli postać natrafi gdzieś na wiszącą linę, łatwo ją zestrzeli, aby wspiąć się po niej na mur lub wieżę. W ten sam sposób mogą z niej skorzystać inni bohaterowie. Ranger potrafi również wystrzelić w kierunku wroga wybuchające strzały, które obejmują większy obszar, jest to jednak taktyka bardziej zwracająca uwagę przeciwników.

Postać znacznie lepiej radzi sobie, pozostając w ukryciu, ponieważ klasa Rangera nie jest raczej nastawiona na otwartą walkę. W bezpośrednim starciu z przeciwnikiem bohater skupi się raczej na unikach i ewentualnych ciosach łukiem (wykorzystywanym jako broń obuchowa) niż na mocnej ofensywie. Możliwe będzie oczywiście lekkie zmodyfikowanie jego umiejętności w dalszej części gry, kiedy odblokujemy odpowiednie perki.