Lepsza grafika w Kingdom Hearts 4 kosztem mniejszej liczby światów?

Ci z was, którzy z wyczekują możliwości zabawy w Kingdom Hearts 4, niestety powinni przygotować się na ograniczenia w nadchodzącej części serii. Dyrektor produkcji, Tetsuya Nomura, ostrzega, że kosztem zmian graficznych liczba dostępnych światów może ulec zmniejszeniu.

18 czerwca 2022
Na skróty
  • Dyrektor produkcji Nomura mówi jak zmiany graficzne mają się do liczby światów w Kingdom Hearts 4.
  • Obecność światów Disneya jest potwierdzona, lecz gracze muszą szykować się na ograniczoną zawartość.
  • Miejsce postaci z Final Fantasy zajmą oryginalni bohaterowie.

Jak już wiadomo, Kingdom Hearts 4 będzie zawierało światy Disneya, jednak fani muszą być przygotowani na ich mniejszą liczbę. W wywiadzie dla Game Informer Dyrektor Tetsuya Nomura został zapytany o wiele szczegółów dotyczących nowej produkcji japońskiego studia. Potwierdził on obecność zarówno światów, jaki i postaci z Disneyowskich uniwersów, jednak z zapowiedzią, że gracze będą musieli być przygotowani na mniejszą ich zawartość. Ograniczenie to jest spowodowane ulepszeniami tytułu pod względem graficznym.

“Jeżeli chodzi o jakość grafiki… z każdym nowym tytułem rośnie jakość grafiki, co daje nam dużo możliwości w tym zakresie.” – mówi Nomura. “W pewnym sensie ogranicza to ilość światów jaką jesteśmy w stanie stworzyć. Aktualnie myślimy jak do tego podejść, ale pewnym jest, że w Kingdom Hearts 4 pojawią się światy Disneya.”

Co stało się z postaciami z Final Fantasy w serii Kingdom Hearts?

W tym samym wywiadzie Tetsuya został zapytany o brak postaci ze świata Final Fantasy w trzeciej odsłonie serii Kingdom Hearts. Dyrektor stwierdził, że postacie z tego właśnie uniwersum zostały umieszczone w grze z powodu małej ilości oryginalnych bohaterów, co nie było już problemem w kolejnych odsłonach sagi. Powiedział jednak, iż zdaje sobie sprawę z tego, że gracze chcą ujrzeć jak największą liczbę postaci, dlatego programiści będą pracować w celu uzyskania korzystnego rozwiązania.

“W przypadku Kingdom Hearts 3, od kiedy mieliśmy więcej postaci oryginalnych, ciężko było znaleźć miejsce dla tych z Final Fantasy. Staramy się to odpowiednio zrównoważyć. Wiemy, że gracze mogliby być rozczarowani brakiem tych bohaterów, jednak biorąc pod uwagę liczbę oryginalnych postaci w grze, na ten moment ciężko jest określić jak sytuacja będzie wyglądała w Kingdom Hearts 4.” – powiedział Tetsuya Nomura.

UWaga! Gorące informacje!