Jeff Grubb słyszał plotki o prezentacji Nintendo Switch 2 pod koniec 2023 roku

1 marca 2023,
12:07
Arek Grabowski
Mężczyzna z tatuażami trzymający konsolę Nintendo Switch

Jeff Grubb, znany pisarz powiązany z branżą gier wideo, mówi podczas podcastu Game Mess, że słyszał plotki o prezentacji Nintendo Switch 2, która miałaby rzekomo odbyć się pod koniec 2023 roku. Według niego jest 45% szans na premierę nowej konsoli niebawem.

Obecnie środowisko graczy traktuje te informacje jako domysły lub zasłyszane plotki. Nie ma tutaj bardziej precyzyjnych informacji. Niedawno można było zobaczyć, że w dokumencie CMA znalazł się nieokreślony sprzęt Nintendo oprócz Switcha. Jego nazwa została zredagowana, nie wiemy, co mogło tam być. Powyższa plotka może okazać się swego rodzaju potwierdzeniem i rzeczywiście niebawem zobaczymy nową konsolę Nintendo.

Nintendo Switch ma już około 6 lat — czy twórcy planują nową konsolę?

Nintendo Switch nie jest już najnowszym sprzętem. Mimo że to wciąż naprawdę dobrze wspierana konsola, ma ona pewne ograniczenia. Podzespoły mogą już okazać się niewystarczające do przyszłych gier. Nintendo zapowiedziało między innymi The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom jako największą produkcję na Switcha. Możliwe, że to gra, która ma niebawem zakończyć wspieranie urządzenia.

W branży od dawna pojawiają się pogłoski o tym, że Switch Pro czy też Switch 2 powstaje w kuluarach. Plotki od Jeffa Grubba mogą być tylko potwierdzeniem. 45% szans na wydanie konsoli w tym roku również nie jest czymś, co zostało „wyssane z palca”. Sprzęt wymieniono również na dokumencie CMA. Wszystko składa się w pewną całość, gracze nie będą zaskoczeni, jeżeli Nintendo rzeczywiście w tym roku pokaże swoją nową nadchodzącą konsolę.