Nintendo zaprezentuje niebawem nową konsolę? Sprzęt wspomniany w dokumencie CMA

20 lutego 2023,
14:47
Arek Grabowski
Gracz korzystający z Nintendo Switch na kolanach

Organizacja do spraw konkurencji i rynku (CMA) z Wielkiej Brytanii przez przypadek wspomniała o nowej platformie Nintendo w swoim dokumencie. Jest to materiał związany ze śledztwem dotyczącym połączenia Microsoftu oraz Activision Blizzard. Dokument został opublikowany, by wyliczyć udziały w rynku przez każdą z platform gamingowych.

Same dane mogą być mało ciekawe, jednak wygląda na to, że CMA wspomniało także o konsoli Nintendo Switch Pro. Taka wzmianka jest naprawdę ciekawa, ponieważ oficjalnie nie ogłoszono jeszcze takiego sprzętu. Nintendo Switch sprzedaje się świetnie, jednak twórcy zachowują w tajemnicy następcę konsoli. Czy wzmianka CMA o nowym sprzęcie na coś wskazuje?

Dokument CMA wskazuje na nową platformę Nintendo, czy jest pomyłką?

W dokumencie CMA można zauważyć wzmiankę o nieokreślonym innym niż Switch urządzeniu Nintendo. Nie wiadomo czy chodzi o którąś z poprzednich platform, ponieważ tak również niektórzy interpretują dokument.

Wzmianka o innej platformie Nintendo w dokumencie CMA
Źródło: Dokument CMA

Wycięta zawartość może oznaczać starszą platformę jak Wii U lub coś zupełnie nowego. Niektórzy spekulują, że Nintendo już pracuje nad Switchem Pro, który ma być zaprezentowany w 2024 roku. Są to jednak wyłącznie pogłoski.