Krew w V Rising (Blood). Jak zdobyć? Jakość w procentach, moc i wpływ na Sługusów

W V Rising krew krwi nierówna (i wcale nie chodzi tutaj wyłącznie o walory smakowe). Czy te procenty wyświetlane w grze to miara pijaństwa ofiary? Czy w takim razie wampiry mogą pić spirytus? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tej części naszego cyklu poradnikowego.

27 czerwca 2022

Po opuszczeniu startowego obszaru możesz odczuwać dość specyficzne palące pragnienie. Krew nie tylko jest potrzebna wampirom do przeżycia, ale również znacznie wzmacnia ich umiejętności. Pojawia się więc fundamentalne pytanie…

Jak zdobyć krew w V Rising?

W zasadzie bardzo prosto. Nie nieumarli przeciwnicy, osłabieni do 20% punktów życia, są potencjalnymi przekąskami. Wysysanie krwi w V Rising oczywiście zajmuje trochę czasu, jednak przywraca twoje zapasy do maksymalnego poziomu. Co ciekawe, podczas gdy nadal możesz otrzymywać obrażenia podczas posiłku, światło nie ma na ciebie wpływu.

Wilk możliwy do spałaszowania

Oczywiście możesz pożywić się szczurkiem. Jedyny minus jest taki, że posiadają one krew jakości 0% nazywającą się wrażliwą. Wszystkie inne rodzaje krwi zapewniają bonusy, o których możesz się dowiedzieć w poradniku o rodzajach krwi w V Rising.

V Rising sczurek

Jakość krwi (Blood)

No więc o co chodzi z tymi procentami? Nie, nie są one zawartością alkoholu we krwi ofiary. Według fabuły gry są one miarą zawartości Krwi V rozcieńczonej w danej istocie. Wysokość tej liczby skaluje się wraz z potęgą posiadacza krwi, więc jeżeli znajdziesz prawdziwy rarytas to wiedz, że będzie on stawiał dość spory upór (a jeżeli chcesz poznać więcej wartościowych wskazówek dot. rozgrywki, to koniecznie sprawdź też nasz główny poradnik do V Rising).

Wampiry jako jedyne stworzenie posiadają możliwość asymilacji tej krwi do swojego organizmu, niejako przejmując siły dawcy. Im potężniejsza krew, tym większa siła wampira, którą się nią pożywił. Bynajmniej nie jest to liniowy przyrost. O ile 10% od 20% niewiele się różnią, tak pomiędzy 80% a 90% jest bardzo duża różnica mocy. Oczywiście, „szlachetniejsze” trunki są bardzo rzadkie do znalezienia, dlatego warto pomyśleć o bardziej… rozsądnym wykorzystaniu osobnika posiadającego taką moc…

Różne jakości krwi w V Rising

Jakość Krwi a Sługusy

Krew również bezpośrednio wpływa na umiejętności twoich podwładnych. Każde 5 punktów jakości daje około 1% więcej mocy na polowaniach. Na przykład wojownik z 50 punktami procentowymi jakości będzie miał dodatkowe 10% mocy, co przy średnim poziomie 500 daje dodatkowe 50 mocy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu wampirzej dynastii rzuć okiem na poradnik o budowaniu bazy w V Rising.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!