fbpx

Gamingowe GPU Intel Arc A370M z premierą już 30 marca

Odkąd tylko pojawiły się pierwsze wzmianki i podjęto realne kroki w stronę rozszerzenia asortymentu Intela o GPU z prawdziwego zdarzenia, cały świat hardware wyczekuje premiery pierwszych układów zdolnych do konkurowania z propozycjami NVIDII oraz AMD. Jak się okazuje, pierwsza jednostka z gamingowej rodziny grafik ma zostać zaprezentowana już 30 marca.

Na skróty
  • Intel poniekąd potwierdził premierę pierwszego układu z serii Alchemist przeznaczonego na rynek mobilny.
  • Prezentacja jednostki ma odbyć się już 30 marca.
  • Intel Arc A370M ma zapewnić wydajność nawet dwukrotnie wyższą od zintegrowanej karty graficznej Iris Xe.

O nadchodzącej premierzy Intel Arc A370M dowiedzieliśmy się za sprawą jednego z wyżej postawionych pracowników giganta z Santa Clara. Ponadto wspomniane GPU będzie pierwszym przedstawicielem rodziny Alchemist.

Co wiemy na temat Intel Arc A370M?

Ze zbioru dostępnych do tej pory informacji wynika, że tytułowe GPU będzie bazować na rdzeniu DG2-128. Karta otrzyma 128 jednostek wykonawczych, 1024 ALU oraz 8 Xe-Core przy 128-bitowej szynie pamięci.

Grafika prezentująca technologię Intel Arc

Proces technologiczny to 6 nanometrów od TSMC. Oznaczenie modelu i jego specyfikacja mówią jedno: A370M będzie układem z niskiego segmentu, który sprawdzi się w mniejszych notebookach czy w budżetowych laptopach dla graczy.

A370M – wydajność

Według Intela Arc A370M mimo wszystko zapewni nawet dwukrotnie wyższą wydajność od ich zintegrowanego układu Iris Xe z 96 jednostkami wykonawczymi. Z całą pewnością karta będzie osiągać również wyższe zegary, co nie pozostanie bez wpływu na zapotrzebowanie energetyczne.

Grafika Intel Xe