fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Ekspedycyje lada moment zadebiutują w Polsce. Znamy oficjalną datę premiery

29 sierpnia 2023,
10:32
Łukasz Małek
Ekspedycyje

Ekspedycyje to gra, której akcja dzieje się w dobrze znanym świecie Jakuba Różalskiego. Autorem tej produkcji jest nie kto inny, jak autor Scythe, Jamey Stegmaier. Osobistość szanowana i znana z produkcji takich jak Viticulture Essential Edition, Red Rising czy nawet Tapestry. Ta produkcja została zapowiedziana przez wydawnictwo PHALANX już w lutym, zaś datę premiery szacowano na drugą połowę 2023 roku, na przełomie III oraz IV kwartału.

Pod koniec czerwca informowaliśmy was, że pierwsze kopie gry Ekspedycyje docierają do osób, które zamówiły produkcję w przedsprzedaży. Były to oczywiście wersje anglojęzyczne. Na polską wersję musieliśmy poczekać nieco dłużej ze względu na konieczność przełożenia gry na nasz język.

Tymczasem długa podróż powoli dobiega końca. Już wkrótce polskie wydanie trafi również do nas! Wydawnictwo PHALANX poinformowało, że premiera gry Ekspedycyje odbędzie się w dniu 17 października na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Przedsprzedażowe egzemplarze zostaną wysłane do graczy nieco wcześniej. Na dniach wydawnictwo poinformuje również, jaki dodatek zostanie dołączony do zamówień. Więcej szczegółów już wkrótce.

Co wiemy o grze Ekspedycyje?

Jak zapewne wiecie, Scythe to gra osadzona w alternatywnej rzeczywistości. Tytuł zabiera nas do powojennej Europii, której akcja osadzona jest w 1920 roku. Ekspedycyje to zupełnie nowa przygoda, która zabierze nas wprost na Syberię. To właśnie tam masywny meteoryt rozbił się w pobliżu rzeki Tunguska, budząc tym samym pradawne zepsucie. Ekspedycja, na czele której stoi Dr. Tarkovsky zaprowadzi nas wprost w objęcia północnej tajgi, by dowiedzieć się nieco więcej o tajemniczym meteorycie oraz skutkach, jakie przyniosło zderzenie z ziemią.

Ekspedycyje to gra rywalizacyjna, w której gracze, budując swój silniczek, będą eksplorować nieznane tereny północnej tajgi. Rozwiniesz tu umiejętności swojego mecha, a także zawalczysz z pradawnym zepsuciem. Rozgrywka przeznaczona jest dla grup od 1 do 5 osób, z kolei czas trwania jednej partii powinien trwać od 60 do 90 minut. Jesteście gotowi na niebezpieczną wyprawę?

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze