Darwin’s Journey – wyrusz śladami badacza w ambitnej planszówce

Wcielenie się w rolę naukowca lub badacza nie wymaga siedzenia w laboratorium ani dalekich podróży – wystarczy nam do tego gra planszowa. Taką też opcję oferuje ThunderGryph Games, prezentując swój nowy tytuł: Darwin’s Journey.

9 stycznia 2021
Na skróty
  • Producent gier planszowych, ThunderGryph Games, powraca z kolejnym projektem.
  • Nowa gra pozwoli nam wcielić się w naukowca idącego śladami Karola Darwina.
  • Rozbudowaną rozgrywkę urozmaici oprawa graficzna planszówki.

Główną inspiracją dla gry stała się podróż Karola Darwina na wyspy Galapagos, która przyczyniła się do stworzenia jego teorii ewolucji. Jako gracze będziemy mieli okazję podążyć śladami naukowca, eksplorując nowe tereny, zdając relację ze swoich odkryć oraz przecierając szlaki dla rozwoju biologii.

Przygotowana przez włoską ekipę w składzie Simone Luciani, Nestore Mangone (pomysł i scenariusz) oraz Paolo Voto (oprawa graficzna) gra planszowa to nie tylko rozbudowana rozgrywka, ale też piękny, estetycznie przygotowany produkt. Plansza do gry oraz karty i pionki wykonane zostały z wysoką dbałością o szczegóły. Twórcy dodatkowo zachwalają swoje dzieło, zwracając uwagę na biodegradowalne materiały, z których wykonane zostały poszczególne elementy, a także obiecują posadzić drzewo za każdą sprzedaną kopię gry.

Zasady i cele Darwin’s Journey

Gra podzielona jest na pięć rund, w trakcie których gracze będą musieli wykonywać długie i krótkie zadania. Aby odpowiednio wykorzystać wszystkie zasoby i zrobić najlepszy użytek z posiadanych kart i żetonów, niezbędne będzie myślenie strategiczne, pomagające w podjęciu najlepszych akcji.

W rozgrywce możliwe będzie odwiedzanie kolejnych wysp, wysyłanie wyspecjalizowanych pracowników do konkretnej pracy, odkrywanie nowych gatunków zwierząt lub roślin czy przesyłanie swojej relacji z badań do muzeum. Wygra oczywiście osoba, która najbardziej przyczyni się do rozwoju nauki, zdobywając punkty dzięki wszystkim tym działaniom.

Kiedy będziemy mogli zagrać?

Obecnie Darwin’s Journey znajduje się na etapie zbierania funduszy na wykonanie i wydanie gry. Jeśli chcemy, możemy wspomóc projekt na platformie Kickstarter. Choć kwota niezbędna do wydania gry została już zebrana, darowizny możemy wpłacać jeszcze do 28 stycznia. Twórcy wykorzystają je do przygotowania dodatkowej zawartości, którą zaplanowali na wypadek uzyskania dodatkowych środków na produkcję. Jak to zwykle bywa na Kickstarterze, wpłacenie odpowiedniej kwoty zapewni nam pewne bonusy i nagrody, np. otrzymanie podstawowej lub kolekcjonerskiej kopii gry.

Gra przeznaczona jest dla maksymalnie 4 graczy, a jej sugerowany poziom wiekowy to przynajmniej 14 lat. Rozgrywka przewidziana jest na 60 do 120 minut. Jej oficjalnej premiery możemy spodziewać się w tym roku.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!