Core Keeper – leczenie. Mikstury, bomby, alchemia, zdrowie i farmy mobów

System leczenia w Core Keeper opiera się nie tylko na przygotowywaniu odpowiedniego jedzenia, ale również na alchemii. Specjalne mikstury, eliksiry, bomby… To wszystko czeka na śmiałków na tyle odważnych, aby parać się w grze tą ekscytującą dziedziną!

22 marca 2022

Alchemia – jaką rolę pełni w grze?

Alchemia w Core Keeper spełnia podobną rolę co jedzenie – daje premie pomagające w starciach. Różnica jest taka, że o ile dobra potrawa znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji, o tyle wyroby alchemiczne przydają się stricte podczas walki. Nie należy jednak jej lekceważyć – gracze, którzy zadadzą sobie trud znalezienia odpowiednich składników, mają na wyciągnięcie ręki siłę umożliwiającą pokonywanie bossów w pojedynkę!

Leczenie w Core Keeper. Jak tworzyć mikstury, eliksiry i bomby?

Najpierw będziesz potrzebował cynowy stół warsztatowy, który będzie podstawą do wytwarzania przedmiotów do leczenia w Core Keeper. Rudę cyny można znaleźć w dużych ilościach pośród gliny, więc poszukaj biomu, w którym jest jej dużo. Za pomocą stołu warsztatowego będziesz miał dostęp do wielu nowych receptur, w tym na stół alchemiczny właśnie.

Na tym etapie będziesz miał dostęp do pięciu receptur:

  • Prowizoryczna bomba – ze szlamu i Bombowej Papryczki możesz wyprodukować całkiem skuteczny ładunek wybuchowy…
  • Bomba – …ale z trochę większej ilości tych surowców możesz stworzyć znacznie większe „bum”.
  • Mikstura lecznicza – Sercowe Porzeczki i szlam tworzą bardzo potężny przedmiot leczący. Must-have dla każdego gracza!
  • Mikstura Kamiennej Skóry – Kamienna Marchewka i (znowu) szlam tworzą eliksir znacznie ograniczający otrzymywane obrażenia.
  • Mikstura Gniewu – Mięso larwy w połączeniu z bazą mikstury (tak, chodzi o szlam) dają napój ZNACZNIE zwiększający zadawane obrażenia. Prawdziwie potężny eliksir, aż dziwne, że nie jest w repertuarze wiedźminów.
Przedmioty i składniki alchemiczne w core keeper

Pewnie posiadasz już dostęp do Papryczek, Porzeczek i szlamu, więc poniżej znajdziesz krótkie wskazówki, jak znaleźć resztę składników:

  • Mięso larwy – w towarzystwie gliniastego podłoża często można znaleźć kolonie tych dziwnych stworzeń. Niestety, podczas gdy mniejsze osobniki upuszczają nić, tylko te większe mogą być źródłem mięsa.
  • Kamienne Marchewki – rzadko spotykane w kamiennym biomie Zapomnianych Ruin, ich hodowla jest dość nietypowa. Mimo że również potrzebują wody, sadzi je się bezpośrednio w kamieniu, poprzednio zaoranym motyką (możesz potrzebować mocniejszej motyki niż miedzianej).

Zakładanie farmy galaretek – farmy mobów w Core Keeper

Żeby z buta ruszyć z produkcją, będziesz potrzebował domowego źródła składników. To oznacza konieczność nie tylko założenia farmy roślin, ale też potworów. Zbierz łopatą gniazda larw i/lub szlam podłogowy i zbuduj trochę kolcowych pułapek, a otrzymasz prostą farmę składników alchemicznych!

Farma mobów w Core keeper

Powyższe zdjęcie to tylko przykład farmy w Core Keeper. Im większe pomieszczenie, tym mocniejsze potwory będą trafiać na pułapki i tym więcej ich będzie. Aby to skontrować, potrzebne może być więcej pułapek i rozlokowanie ich po całym pomieszczeniu. Możliwe jest też, aby zamiast pułapek po prostu zakopać wejście i wrócić po pewnym czasie. Dzięki własnoręcznej walce ze „zwierzątkami” zbierzesz trochę doświadczenia, nie tylko składniki alchemiczne. Może nawet będzie to dobra okazja do przetestowania swoich mikstur?

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer trzy razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry z motywem nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego World War Z Maxa Brooksa to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!