fbpx

Core Keeper – poradnik. Jak zacząć? Wskazówki i porady na początek

Core Keeper to dość konfundująca gra, pełna systemów i mechanik rzadko spotykanych w innych produkcjach. Z tego poradnika do Core Keeper dowiesz się, jak zacząć przygodę w tym wciągającym, magicznym świecie.

17 marca 2022

No dobra, odpaliłeś grę, stworzyłeś postać i wszedłeś do świata. Co teraz? Dobre pytanie, szczególnie że gra nie oferuje żadnego samouczka. Najprawdopodobniej pierwsze pytanie, jakie nasuwa Ci się na myśl po rozpoczęciu rozgrywki to: „Czym są te dziwne kamienne konstrukcje?”. Wszystko w swoim czasie. Zacznijmy więc od podstaw.

Postać z pochodnią

Poradnik do Core Keeper. Jak najlepiej zacząć zabawę? Co robić na początku?

W zależności od wybranej specjalizacji możesz mieć przy sobie różne przedmioty, jednak żadnych zasobów. Zacznij od zebrania drewna w postaci pędów wijących się po całym pomieszczeniu startowym. Drewno jest na początku bardzo cennym surowcem, dopóki nie będziesz w stanie wybudować farmy. Gdy tylko zbierzesz odpowiednią ilość, wybuduj podstawowy warsztat i drewniany kilof ze swojego panelu wyposażenia. Przyda ci się także parę pochodni.

Następnym etapem jest znalezienie rudy miedzi. Rudy metali można rozpoznać po błyskach, które są widoczne nawet w całkowitej ciemności. Spróbuj znaleźć trzy złoża miedzi na poniższym obrazku.

Złoża miedzi w Core Keeper

Crafting w grze. Co wytwarzać?

Teraz w zasadzie możesz samemu zdecydować, co zrobić z pozyskaną rudą. Po zbudowaniu pieca z kamienia, którego masz już mnóstwo, musisz tylko ją do niego wsadzić (nie potrzebujesz paliwa). Z wytopionych sztabek możesz stworzyć lepszy kilof, miecz, motykę albo kowadło do tworzenia pancerza. Jeżeli planujesz granie z przyjaciółmi, zalecana jest specjalizacja w którymś aspekcie gry, ale nie ograniczaj się i graj w Core Keepera jak tylko chcesz!

Wskazówki i porady na start

Na zakończenie garść drobnych rad, które pomogą ci po rozpoczęciu gry:

Zbieraj grzyby

Wraz z postępami twoja postać może stać się głodna lub zraniona. W początkowym etapie gry zwyczajne grzybki jaskiniowe idealne zapełnią pusty żołądek.

Dbaj o porządek

Czasami spotkasz większe komory okupowane przez pomarańczowe galaretki. Nawet gdy je pokonasz, dopóki nie usuniesz szlamu z podłogi, nadal będą się pojawiać. Stwórz łopatę, aby skutecznie oczyścić nowo odkryte pomieszczenia.

Najjaśniej z latarenką

Latarnia to jeden z najprzydatniejszych przedmiotów w całej grze. Jeśli poświęcisz kilka sztabek miedzi i kawałków szlamu, będziesz w stanie kopać bez ciągłego stawiania pochodni!

Przenośne mosty

Może się zdarzyć, że znajdziesz podziemną rzekę. Z drewna możesz budować mosty za pomocą stołu warsztatowego. No. To by było na tyle.

Dbaj o dietę

Za pełny żołądek dostaje się bonusy! Konkretnie dodatkowe 5% do siły ataku i maksymalnego życia nigdy nie wyruszaj na przygodę z pustym żołądkiem!

Farmerskie życie

Jeżeli brakuje ci drewna bądź jedzenia, zainwestuj w farmę! Potrzebujesz tylko motyki i konewki oraz trochę miejsca. Napełnij konewkę wodą, zasadź znalezione nasiona, podlej je i po pewnym czasie będziesz miał cały zapas surowców!

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer trzy razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry z motywem nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego World War Z Maxa Brooksa to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!