fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Wydawnictwo G3 dodrukuje grę Szarlatani z Pasikurowic

9 października 2023,
09:20
Łukasz Małek
Szarlatani z Pasikurowic okładka

Na rynku gier planszowych często dochodzi do sytuacji, że nakład konkretnych tytułów w końcu się wyczerpuje, zaś poszczególne planszówki znikają na jakiś czas z półek sklepowych. Tak też było w przypadku Szarlatanów z Pasikurowic, którzy wrócą na półki sklepowe już niebawem, jak poinformowało za pośrednictwem swoich SM wydawnictwo G3.

Szarlatani z Pasikurowic to gra autorstwa Wolfganga Warscha. Warto podkreślić, że twórca ten odpowiada również za Karczmę pod Pękatym Kuflem – bardzo dobry tytuł, który wsparty rozszerzeniem zapewni sporo godzin świetnej zabawy.

Podstawowe informacje o grze Szarlatani z Pasikurowic

Szarlatani z Pasikurowic to tytuł z 2018 roku, którego autorem jest wyżej wspomniany Wolfgang Warsch. Do gry może zasiąść od 2 do 4 graczy. Planszówka ta cechuje się relatywnie niskim progiem wejścia, trudność rozgrywki jest zatem znikoma. Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja ta na prestiżowym portalu BGG zajmuje 61 miejsce w rankingu. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, jak bogata jest baza gier bez prądu.

W Szarlatanach z Pasikurowic gracze wcielają się w tytułowych szarlatanów, lub jak kto woli – znachorów, prowizorycznych lekarzy, którzy przygotowują swój własny tajny napar, dodając składniki pojedynczo. Należy jednak uważać na to, co się dodaje, ponieważ szczypta czegoś nieodpowiedniego może zepsuć całą mieszankę.

Każdy gracz ma swoją własną torbę ze składnikami. Podczas każdej rundy jednocześnie losujemy żetony ze swoich worków, dodając je do swoich pul. Im wyższa wartość nominalna wylosowanego żetonu, tym dalej jest on umieszczony w wirującym garncu, zwiększając jednocześnie wartość mikstury. Wykorzystaj swoje szczęście do granic możliwości, lecz uważaj, by garnek nie eksplodował.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze