fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Printing Press od Granna Expert trafiło do sekcji The Hotness na BGG

27 września 2023,
05:53
Łukasz Małek
Printing Press od granna expert trafiło do sekcji the hotness na bgg

Printing Press to gra od Granna Expert, która w ostatnich dniach zrobiła wokół siebie sporo szumu. Najpierw tytuł został doceniony przez The Dice Tower. Jak informowaliśmy w poprzednich dniach, produkcja jeszcze przed oficjalną premierą otrzymała prestiżowy znak jakości Seal of Approval. Był to zatem pierwszy, ważny sukces, który nie może obejść się bez echa. Drugim ważnym wydarzeniem w historii tej produkcji była organizacja konkursu, w którym możemy zgarnąć kopię tej gry.

Prawdopodobnie powyższe czynniki miały duży wpływ na ogólny odbiór gry i znaczący wzrost zainteresowania produkcją. Efekty są bowiem natychmiastowe, Printing Press trafiło do sekcji najgorętszych tytułów w popularnym planszówkowym serwisie BGG.

The Hotness, czyli o co w tym chodzi?

Rynek gier planszowych nieustannie się rozwija. Coraz to rozmaitsze tytuły trafiają do bazy BGG. Czasem są to produkcje, które obchodzą się bez echa, a czasem są to pozycje, których temat nieustannie przewija się nam przed oczami. Czym to jest spowodowane?

Kluczowym aspektem często są tutaj wydawnictwa lub autorzy. Niektóre firmy oraz autorzy mają swoją grupę fanów. Wszystko to jest zasługą wypracowanej na rynku renomy. Oczywistym jest zatem, że gdyby jeszcze dziś Vital Lacerda, Simone Luciani czy nawet Dávid Turczi ogłosili pracę nad nową grą, ta błyskawicznie wskoczyłaby do najgorętszych tytułów. Są bowiem osoby, które cieszą się nieposzlakowaną opinią i słyną jedynie z mocnych, pewnych produkcji.

Są również wydawnictwa, takie jak Awaken Realms, które oferują gry jakości premium. Przykładem może być trwająca obecnie kampania Dragon Eclipse.

Innym czynnikiem, który ma wpływ na to, czy gra trafi do The Hotness może być uznanie planszowego serwisu lub kanału na YouTube. Idealnym przykładem jest tu właśnie nic innego, jak The Seal of Approval, choć bezsprzecznie lepszy efekt tytuł uzyskałby, gdyby w grę wchodziła nagroda Spiel des Jahres.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze