Wild Island – planszówka na podstawie filmu animowanego Smok mojego taty

Z ekranu na planszę – gra na podstawie animacji Smok mojego taty jest już dostępna w sprzedaży. Podążymy w niej krokami bohaterów nowego filmu studia Cartoon Saloon.

22 listopada 2022

Od 11 listopada na Netflixie możemy obejrzeć Smoka mojego taty, najnowszą produkcję irlandzkiego studia Cartoon Saloon. Animacja opowiada o młodym chłopcu, który po ucieczce z domu trafia na wyspę pełną mówiących zwierząt w fantastycznej krainie. Kłopot w tym, że rzeczona wyspa tonie, a ocalić wszystkich przed zagładą może jedynie pewien smok, niestety niezbyt rozgarnięty. Bohaterowie łączą więc siły i szukają rozwiązania problemu.

Choć film przeznaczony jest dla raczej młodszej widowni, jego strona wizualna stoi na wysokim poziomie i pokazuje możliwości Cartoon Saloon. Co więcej, studio zdecydowało się także przełożyć opowieść na formę gry planszową, która dostępna jest już w sprzedaży na jego stronie.

Wild Island, czyli Smok mojego taty w wersji do zagrania

Planszówka pozwoli nam ponownie przenieść się na wyspę z filmu, gdzie stanie przed nami zadanie takie jak przed bohaterami produkcji – uratowanie jej przed całkowitym zatonięciem. Aby to zrobić, będziemy musieli poznać mieszkańców okolicy, rozwinąć swoje umiejętności i przemierzyć różne lokacje. Jedna rozgrywka w Wild Island ma zająć od 10 do 30 minut, a gra przeznaczona jest dla liczby od 2 do 4 graczy. Raczej nie musimy się tutaj spodziewać przesadnego skomplikowania – planszówka ma zapewnić rozrywkę całej rodzinie z uwzględnieniem jej najmłodszych członków. Cena takiego zestawu wynosi 29,99 euro.

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!