fbpx

V Rising – Castle Heart. Wszystko o Sercu Zamku. Jak ulepszać? Co daje?

Niewątpliwie pierwsza struktura, którą wybudujesz w V Rising – Castle Heart. Dosłowne serce twojego zamku pompuje krew, utrzymując go przy życiu. Ten poradnik zawiera najważniejsze informacje o tej konstrukcji.

9 czerwca 2022

Serce twojego Zamku zasilane energią życiową twoich wrogów, utrzymujące całą twoją fortecę i ożywiające wszystko, co się w niej znajduje. No dobra, ale tak właściwe to…

Co daje Castle Heart w V Rising?

Przede wszystkim Castle Heart w V Rising jest niezbędne do założenia bazy. Każda część twojego terytorium musi się stykać z Sercem lub z terytorium, które z nim towarzyszy. Kolejnym profitem jest możliwość rekrutowania Sługusów powiązanych z konkretnym Sercem. Nie tylko spełniają oni rolę obrońców twojego leża, ale także mogą polować na obszarze twojego terytorium.

Sługusy i ich trumny w V Rising

Serce Zamku można także ulepszać. Każde ulepszenie dwukrotnie zwiększa maksymalną powierzchnię twojego terytorium i dodaje dwa dodatkowe sloty na krew zasilającą Serce. Ulepszenia są stosunkowo niedrogie, każde wymaga zasobów z kolejnego etapu rozwoju, na przykład ulepszenie na poziom drugi – miedzi i desek, na poziom trzeci – żelaza i szkła i tak dalej.

Castle Heart w V Rising i panel Serca Zamku

Twoje Serce Zamku zużywa krew, aby powstrzymać rozpad leża. Ta jest bardzo prosta do zdobycia, bo jest automatycznie pozyskiwana ze wszystkich żyjących istot. W każdym slocie możesz maksymalnie mieć 250 tego paliwa, co jest równowarte dokładnie 32 godzinom operowania Serca. Jeżeli pozostawisz Castle Heart w V Rising bez krwi przez zbyt długi czas, twoje leże dosłownie zamieni się w ruiny…

Znaczenie Castle Heart

Z racji że jest to najważniejsza struktura twojej bazy, powinna być ona chroniona za wszelką cenę. No, poza trybem PvE… Wieśniacy nigdy nie przypuszczą ataku na twoją fortecę, a już na pewno jej nie ograbią. Jeżeli planujesz grać na serwerach PvP to przygotuj się na to, że istnieje bardzo realne ryzyko bycia zaatakowanym! Jak się przed tym uchronić?

  • Ulepszaj swoje Serce – Do przejęcia lub zniszczenia Castle Heart potrzebny jest klucz (lub 3 jeśli chodzi o przejęcie) tego samego poziomu co dane Serce. Ulepszając je, efektywnie blokujesz wszelkie próby zdobycia twojej fortecy zacofanym technologicznie śmiałkom, nawet jeżeli nie jesteś na serwerze.
  • Dbaj o swoich Sługusów – Ekwipując swoje straże spowolnisz atak wrogich sił, jednocześnie ułatwiając twoje osobiste porachunki z najeźdźcami.
  • Rozważnie planuj układ zamku – Niszczenie wzmocnionych ścian fortecy jest niesamowicie czasochłonne. Skorzystaj z tego, że nieprzyjaciel nie zna układu twojego zamku i poprowadź ścieżkę do Castle Heart przez wylęgarnie szczurów, baraki Sługusów, cmentarz wskrzeszający nieumarłych… Bierz przykład z faraonów i ich piramid i spraw, aby potencjalni rabusie pomyśleli siedem razy, zanim znowu dadzą się zabić

Po przeczytaniu tego artykułu nadal jesteś głodny wiedzy? Sprawdź nasz poradnik do V Rising w całej jego okazałości, w którym zawarliśmy zdecydowanie więcej uniwersalnych, przydatnych wskazówek, które pomogą ci w twojej wampirzej przygodzie.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer trzy razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry z motywem nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego World War Z Maxa Brooksa to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!