Hogwarts Legacy z nową cutscenką, a w niej hipogryf w opałach

Fani uniwersum Harry’ego Pottera mogą nacieszyć się kolejnymi materiałami z gry Hogwarts Legacy. Tym razem jeden z przerywników filmowych i kilka screenów z gry.

4 sierpnia 2022
Na skróty
  • 3 sierpnia odbyła się prezentacja firmy Autodesk, na której został zaprezentowany zapis cutscenki z Hogwarts Legacy.
  • Na udostępnionym zapisie młodzi czarodzieje ratują jedno z magicznych stworzeń – Hipogryfa.
  • Nie znamy oficjalnej daty premiery gry, jednak plotki mówią o grudniu 2022 roku.

Podczas prezentacji firmy Autodesk ujawniony został materiał z gry Hogwarts Legacy. Cała sytuacja okazała się dość niespodziewana, gdyż stało się to przy okazji omawiania programów użytych podczas tworzenia produkcji – Maya oraz MotionBuilder. Prócz zapisu sceny na silniku gry, udostępnionych zostało kilka screenów z rozgrywki – głównie postaci i ich edytora.

W Hogwarts Legacy przyjdzie nam ratować hipogryfa

Przerywnik filmowy, który został użyty w prezentacji programów, zawiera scenę, w której grupa czarodziejów znęca się przy pomocy czarów nad majestatycznym stworzeniem znanym z kart powieści napisanej przez J.K. Rownling – hipogryfem. Uczniowie Hogwartu postanawiają uratować nieszczęsne zwierzę z opresji.

Choć jak dotąd nie poznaliśmy daty premiery Hogwarts Legacy, tak nieoficjalnie mówi się, że gra może wyjść w grudniu bieżącego roku. Jedna z największych gradaptacji świata słynnego Harry’ego Pottera została zapowiedziana na PC, PS4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

UWaga! Gorące informacje!