fbpx

Portalcon23 – ogłoszono premiery planszówek od Portal Games na rok 2023

Wydawnictwo Portal Games, na swoim styczniowym konwencie Portalcon23 na Stadionie Śląskim zaprezentowało siedemnaście bardzo obiecujących planszówek, które zostaną wydane w 2023 roku. Znajdzie się tam naprawdę mocne tytuły zarówno dla fanów eurasów, ameri, hybryd, jak i karcianek.

Kategoria Niespodzianka

Listy z zaświatów (Phantom Ink)

Listy z zaświatów to 15-minutowa gra towarzyska dla dwóch drużyn rywalizujących drużyn, które odgadują hasło podpowiadane przez graczy-media. Rozgrywka toczy się z pomocą kart z pytaniami, a wszystkie podpowiedzi zapisywane są litera po literze, tak by jak najmniej zdradzić przeciwnej drużynie.

Okładka planszówki Listy z zaświatów
Źródło: Portal Games

Brian Boru

W Brian Boru: Wielki Król Irlandii dążysz do zjednoczenia Irlandii pod swoim panowaniem, zabezpieczając kontrolę poprzez siłę, przebiegłość i małżeństwo. Łącz siły, aby odpierać najeźdźców Wikingów, buduj klasztory, aby rozszerzyć swoje wpływy i zbieraj poparcie w miastach i wioskach całej kraju – a wszystko to za pomocą mądrego gospodarowania wędrującymi między graczami zestawami kart.

Okładka planszówki Brian Boru
Źródło: Portal Games

Niezbadana Planeta (Planet Unknown)

Niezbadana planeta to gra dla 1-6 graczy, w której gracze próbują stworzyć najlepszą planetę, korzystając z kafelków, których dostęp reguluje sprytny podajnik. Każde umieszczenie kafelka jest ważne, by skutecznie rozbudowywać swoją planetę i jednocześnie budować swój planetarny silnik generujący punkty zwycięstwa.

Okładka planszówki Niezbadana Planeta
Źródło: Portal Games

Kategoria Euro

Age of Steam Edycja Deluxe

Polska edycja kolejowego klasyka autorstwa Johna Bohrera i Martina Wallace’a. W tym ekskluzywnym wydaniu gracze zarządzają przedsiębiorstwami budującymi sieć połączeń kolejowych, ścierając się na bezlitosnym rynku i balansując między finansowym sukcesem a kompletną plajtą.

Okładka planszówki Age of Steam edycja deluxe
Źródło: Portal Games

Woodcraft

W Woodcraft, hicie targów Essen Spiel 2022, gracze wcielają się w cieśli prowadzących rywalizujące warsztaty, zbierają drewno i ręcznie wykonują towary dla swoich klientów. Po drodze zatrudniają pomocników, ulepszają swój warsztat, i kupują różne rodzaje drewna i inne narzędzia, aby stworzyć najlepszy ze wszystkich warsztatów.

Okładka planszówki Woodcraft
Źródło: Portal Games

Wilki (The Wolves)

Kolejna gwiazda targów Essen Spiel 2022 to bezlitosna gra z logicznym zacięciem i świetną, plastyczną tematyką, która charakterem rozgrywki przypadnie do gustu zwłaszcza fanom rewelacyjnej Fotosyntezy

Okładka planszówki Wilki
Źródło: Portal Games

Kategoria Ameri

Crescent Moon

Crescent Moon to gra area-control dla czterech lub pięciu graczy. Wciel się w jedną z pięciu radykalnie asymetrycznych postaci, każdą z własnymi celami do spełnienia, unikalnymi działaniami do wykorzystania i specjalnymi mocami, które mogą zmienić przebieg gry. Buduj relacje z sojusznikami, podważaj pozycję swoich rywali i mądrze wybieraj przyjaciół i wrogów w tej bezwzględnej grze o władzy i polityce.

Okładka planszówki Crescent Moon
Źródło: Portal Games

Ahoj (Ahoy)

Nowość od twórców gier Root, Fort i Oath osadzona w świecie morskich przygód. Ahoy oferuje głęboką, interaktywną rozgrywkę w łatwym do nauki designie z barwnym uniwersum powołanym do życia przez piękne ilustracje Kyle’a Ferrina.

Okładka planszówki Ahoj
Źródło: Portal Games

Zombicide: Żywi i nieumarli (Undead or alive)

Zombicide: Żywi i nieumarli przenosi akcję rozprawiania się z zombie do mitologicznego Dzikiego Zachodu. Pojawią się nowe typy Ocalałych, takie jak Gunslinger, Brawler, Mieszkańcy miasta i Wierni, każdy z własnymi, unikalnymi zasadami. Oczywiście nie mogło zabraknąć mnóstwa zombie do zniszczenia. Nowe mechaniki gry, takie jak Balkony i Pociąg, sprawdzą graczy w nowy sposób.

Okładka planszówki Zombicide: Żywi i nieumarli
Źródło: Portal Games

Kategoria IP, które kochacie

Stranger Things

Stranger Things to niepowtarzalna szansa na wcielenie się w mieszkańców Hawkins i konfrontację z Demogorgonem. Kooperacyjna gra autorstwa eksperta od gier kooperacyjnych Roba Daviau (seria Pandemic) pozwoli graczom na prześledzenie fabuły 1. i 2. sezonu uznanego na świecie serialu Netflixa. Wybierz swoją ulubioną postać i uratuj Willa!

Okładka planszówki Stranger Things
Źródło: Portal Games

Assasin’s Creed: Brotherhood of Venice

Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice to kooperacyjna gra planszowa z akcją osadzoną w samym sercu Włoszech. Gra zawiera kampanię składającą się z 26 „wspomnień” z Wenecji z 1509 roku. Wybierz swoich zabójców według ich unikalnych umiejętności, awansuj ich w trakcie kampanii i odblokuj nowe umiejętności dla każdego z nich. W zamkniętych kopertach czeka wiele niespodzianek. Poznaj wiele sławnych osób, z którymi spotkałeś się w grach Assassin’s Creed oraz cztery unikalne, stworzone specjalnie dla tej gry.

Okładka planszówki Assasin’s Creed: Brotherhood of Venice
Źródło: Portal Games

Dead by Daylight

W grze Dead by Daylight: The Board Game zespół czterech Ocalonych staje do walki z jednym nadprzyrodzonym Zabójcą w emocjonującej grze w kotka i myszkę. Jako jeden z czterech Ocalonych, gracz zwiedza obszary, odkrywa rekwizyty i wykorzystuje swoje unikalne umiejętności, aby odkryć i naprawić generatory. Z kolei jako Zabójca, gracz poluje na Ocalałych, raniąc ich i umieszczając na ofiarnych hakach, by wezwać mroczną siłę.

Okładka planszówki Dead by Daylight
Źródło: Portal Games

Kategoria Gry karciane

Aeon’s End: Outcasts (tytuł polski w opracowaniu)

Najnowsza polska odsłona serii Aeon’s End kontynuuje system ekspedycji wprowadzony w Aeon’s End: Nowy Początek, pozwalający graczom na ponowną rozgrywkę każdego posiadanego pudełka serii w formie krótkiej kampanii. Po każdej grze gracze otrzymują nowe skarby i karty gracza. Jednak równolegle w siłę rosną także nemesis, z którymi gracze będą się zmagać.

Okładka planszówki Aeon’s End: Outcasts
Źródło: Portal Games

Shards of Infinity

Rasowa gra karciana dla miłośników kombosów. Shards of Infinity łączy niezrównany poziom strategii i opcji dla gracza w jednym małym pudełku. Zamiast rywalizować o punkty, gracze muszą przetrwać swoich przeciwników i zredukować ich zdrowie do zera, co można zrobić na wiele sposobów. Każdy gracz rozpoczyna grę z podstawową talią kart, a następnie może zdobywać nowe karty ze wspólnej puli kart (jak w Ascension) i dodawać je do swojej talii lub używać ich natychmiast w zależności od rodzaju.

Okładka planszówki Shards of Infinity
Źródło: Portal Games

Mindbug

Kieszonkowa gra karciana od twórcy Magic: The Gathering to niezwykle pomysłowy karciany pojedynek, w którym nawet najlepsze karty mogą się okazać śmiertelnie niebezpieczne, jeśli zostaną zagrane w niewłaściwym momencie. Uwaga: Przedsprzedaż tytułu ruszyła z dniem jego ogłoszenia, a premiera sklepowa ustalona została już na 2 lutego!

Okładka planszówki Mindbug
Źródło: Portal Games

Kategoria Gra legenda na literę T

Too Many Bones

Too Many Bones to obsypana nagrodami kooperacyjna gra fantasy z gatunku dungeon crawler dla 1-4 graczy. W grze znajduje się ponad 100 unikalnych kości umiejętności i szereg klas do wyboru, co sprawia, że każda walka i spotkanie to ciekawe wyzwanie do rozwiązania. Każda przygoda składa się z szeregu bitew oraz finalnego pojedynku z bossem. Uwaga: Przedsprzedaż tytułu ruszyła z dniem jego ogłoszenia!

Okładka planszówki Too Many Bones
Źródło: Portal Games

Trickerion: Edycja Kolekcjonerska

O wydaniu Trickeriona przez Portal Games mówiło się od miesięcy. To strategiczna eurogra umiejscowiona w fikcyjnej, steampunkowej metropolii. Gra z zawrotną oceną 8.8 w serwisie boardgamegeek.com!

Okładka planszówki Trickerion: edycja kolekcjonerska
Źródło: Portal Games