fbpx

Eksplodujące Kotki: Zombie. Nowa wersja bestsellerowej karcianki

Wydawnictwo Rebel właśnie zaprezentowało nową wersję swojego imprezowego przeboju – Eksplodujących Kotków, czyli karcianej, rosyjskiej ruletki na sterydach. Tym razem kotki pojawią się w wersji Zombie. W nowej grze o kotkach oczywiście pojawią się nowe mechaniki, nowe karty. Jak można się domyśleć, tytułowa mechanika Zombie pozwoli nam utrzymać się przy życiu nawet po spotkaniu Eksplodującego Kotka!

Produkt dostępny jest póki co jedynie w przedsprzedaży, ale za to w promocyjnej cenie, z rabatem wynoszącym 15%.

Data premiery polskiej edycji Kotków Zombie wyznaczona jest 24 lutego 2023 roku.

Pudełko z planszówki Eksplodujące Kotki Zombie
Źródło: Rebel

Co oferują Eksplodujące Kotki: Zombie?

Eksplodujące Kotki: Zombie to 61 nowych kart z nowymi tekstami i ilustracjami w klimatach humorystycznego horroru. De-kot-pitacja, Hrabia Kotula, laleczki voodoo, nieumarli to tylko jedne z wielu nowych kart. Nowe karty zawierają mechanizmy znane z gry podstawowej, a także zupełnie nowe efekty, tak jak właśnie wspomniane Kotki Zombie.

Wersję Zombie można połączyć z dowolną podstawową talią Eksplodujących Kotków, co pozwoli na zabawę nawet 9 osobom, czyli tylko o 1 osobie mniej, niż w specjalnej edycji puchatych zwierzaków dla 10 osób – o nazwie Eksplodujące Kotki: Imprezka.

Na czym polegają Eksplodujące Kotki?

Eksplodujące Kotki to napędzana kociakami, całkowicie bezpieczna odmiana rosyjskiej ruletki. Podczas rozgrywek gracze co turę dobierają po jednej karcie, aż do momentu, gdy ktoś wyciągnie eksplodującego kotka – taki nieszczęśnik wybucha i ginie, a tym samym kończy grę. Na szczęście w talii są też karty, dzięki którym możemy odwlekać nieuniknione (a raczej przerzucić je prosto na przeciwników). Aby wygrać, musimy mądrze zarządzać kartami, które uda nam się zdobyć.

Jeśli kochasz gry pełne negatywnej interakcji i złośliwych zagrywek, to zabawa dla Ciebie. Na szali leży odpadnięcie z gry, więc zawsze walczycie o wysoką stawkę!

Gra planszowa Eksplodujące Kotki i jej fenomen

Eksplodujące Kotki (Exploding Kittens) to kultowy projekt wśród gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. W 2015 roku ponad 219 000 osób wsparło to miauczące szaleństwo! Do Kotków należy też największy rekord w historii kampanii Kickstarter – zostało sprzedanych łącznie 25 milionów kopii gry!

Rekord Kickstartera Eksplodujące Kotki
Źródło: Exploding Kittens Inc

Słów kilka o całej serii z linii Eksplodujące Kotki

Na przestrzeni lat, do bestsellerowej gry powstało sporo dodatków – pozycją obowiązkową są bez wątpienia Implodujące Kotki, ale warto też zaopatrzyć się w Frywolne Kotki oraz Szczekające Kotki.

W serii ukazały się też:

  • Eksplodujące Kotki: Przepisy na Kotastrofę – większe pudełko, zawierające podstawkę oraz najbardziej popularne karty z wszystkich trzech małych dodatków, a także mnóstwo przepisów na szalone tryby gry (z wykazami niezbędnych kart)
  • Eksplodujące Kotki: Imprezka – wersja podstawowa, lecz z większą ilością kart, pozwalająca na rozgrywkę w większym składzie graczy: od 2 do 10!
  • Eksplodujące Kotki: Edycja tylko dla dorosłych – wersja różniąca się od podstawowej tylko i wyłącznie bardziej pikantnymi grafikami (18+)
  • Eksplodujące Kotki: Wersja dla 2 graczy – wersja pojedynkowa 1v1 karcianego klasyka
  • Eksplodujące Minionki – wersja dla dzieci, z Minionkami zamiast kotków.
Okładka planszówki Eksplodujące Kotki Imprezka
Pudełko z gry Eksplodujące Kotki: Imprezka. Źródło: Rebel

Więcej o kultowej grze na stronie wydawcy.