fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Portal Games wprowadza ostatnie szlify korektorskie w grze Too Many Bones. Prace zespołu są już na finiszu

23 sierpnia 2023,
17:54
Łukasz Małek
Too Many Bones - gra planszowa, Portal Games wprowadza ostatnie szlify

Too Many Bones to jedna z gier, którą ogłoszono na tegorocznej imprezie PortalCon. Przypominamy, że wydarzenie odbyło się na początku roku, zaś podczas eventu wydawnictwo Portal Games podzieliło się licznymi nowinkami na temat przyszłych premier. Jedną z zapowiedzi jest właśnie gra od Chip Theory Games – firmy, która odpowiada między innymi także za The Elder Scrolls – Betrayal of the Second Era.

Gry od Chip Theory Games nie zaliczają się do najtańszych, jednakże ich dewizą jest dostarczanie wrażeń premium w postaci gier planszowych. Nie powinien zatem dziwić fakt, że za grę Too Many Bones swoje będziemy musieli zapłacić. Tak też zresztą było w przypadku The Elder Scrolls – Betrayal of the Second Era, które zadebiutowało relatywnie niedawno podczas kampanii crowdfundingowej.

Można więc śmiało stwierdzić, że płacimy tu przede wszystkim za markę, ale również za liczbę komponentów, bowiem w pudełku, jak sama nazwa wskazuje, będziemy mieli ogromną liczbę kości do gry. Według oficjalnych informacji, jest ich aż 136. Na oficjalnej stronie Portal Games grę możemy kupić za kwotę 999,95 złotych.

Obsypana nagrodami gra fantasy z niepowtarzalną mechaniką konstruktora kości

Too many Bones z impetem wyważyło drzwi, prezentując zupełnie nowatorski typ gier – dice-builder RPG. Kości jest sporo, zatem będą się one namiętnie walać po stole. Jeżeli ktoś dysponuje wieżą do kulania, z pewnością tytuł ten nią nie pogardzi, tak jak i przeznaczonym do rzucania dicetrayem.

Jest to z pewnością jeden z ważniejszych projektów w portfolio Portal Games, dlatego zespół przyłożył do tego bardzo dużą wagę. W ostatnich dniach wydawnictwo poinformowało, że miejsce mają ostatnie szlify korektorskie, zaś zespół pracuje w pocie czoła, by dopiąć sprawę na ostatni guzik. Wygląda na to, że termin premiery nie jest zagrożony, zatem niewykluczone, że już w czwartym kwartale bieżącego roku tytuł ten zacznie trafiać do sympatyków planszówek.

Gra cechuje się ogromną regrywalnością. Podczas partii będziemy podejmować rozmaite decyzje fabularne, które bez zwłoki zmuszają do szacowania zysków i strat. Wszystkiemu towarzyszyć będą zabawne zwroty akcji oraz szczypta humoru. Co najlepsze, w grę możemy zagrać zarówno w towarzystwie, jak i w pojedynkę. Zapowiada się zatem tytuł, któremu warto się przynajmniej przyjrzeć.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!