fbpx

Poradnik do Disco Elysium: Żółta plastikowa torba „Frittte”. Gdzie jest i jak jej używać?

Początkowe etapy gry mogą dawać się we znaki, szczególnie jeśli chodzi o zbieranie pieniędzy. Z pomocą przychodzi ten poradnik do Disco Elysium. Żółta plastikowa torba „Frittte” to idealne narzędzie do zarobienia szybkiej gotówki.

19 godzin temu

Disco Elysium to bez wątpienia jedna z najlepiej ocenianych gier swego gatunku. Początkującym graczom może jednak sprawić sporo trudności, szczególnie jeśli chodzi o zdobywanie Reáli, czyli growej waluty. Jest jednak sposób na ułatwienie sobie tego zadania i zarobienie nieco gotówki. Pomoże w tym jeden z przedmiotów: Żółta plastikowa torba “Frittte”, której zdobycie i używanie opiszę w tym poradniku.

Poradnik do Disco Elysium. Żółta plastikowa torba „Frittte”, gdzie jest i jak ją zdobyć?

Schody na nadbrzeże Disco Elysium

Żółtą plastikową torbę „Frittte” możesz zdobyć od razu po wyjściu z Whirling-in-Rags. Wystarczy prosto spod drzwi hostelu skierować się na zachód i zejść znajdującymi się tam schodami na dół. Znajdziesz się wtedy na małym nadbrzeżu.

Nadbrzeże i torba Disco Elysium

Z tego miejsca zauważysz opierającą się o schody po lewej stronie postać. Mężczyzna w stanie wskazującym upuścił coś interesującego. Tym przedmiotem jest właśnie Żółta plastikowa torba “Frittte”. Żeby ją zdobyć, wystarczy po prostu podejść i podnieść przedmiot. Nie musisz wchodzić w interakcje ze stojącym obok mężczyzną, nie zwróci on na ciebie uwagi.

Żółta plastikowa torba Frittte w Disco Elysium

Żółta plastikowa torba „Frittte” i jak jej używać

Żółta plastikowa torba Disco Elysium

Zdobyty przedmiot wystarczy w oknie ekwipunku wziąć do lewej lub prawej ręki. Jest to warunek konieczny, ponieważ bez tego nie możesz używać torby.

Podniesienie puszki w Disco Elysium

Gdy już wyekwipujesz Żółtą plastikową torbę „Frittte”, odblokujesz opcję pozwalająca na podnoszenie leżących tu i ówdzie puszek czy butelek. Zaczną się też one podświetlać kiedy przytrzymasz prawy przycisk myszy. Nie zawsze jednak tak się dzieje, dlatego warto uważnie obserwować otoczenie.

Butelka bez podświetlenia Disco Elysium

Co zrobić z zebranymi puszkami i butelkami w Disco Elysium?

Sklep Frittte w Disco Elysium

Zebrane pamiątki po pijackich wojażach możesz sprzedać w sklepie Frittte, znajdującym się w uliczce po prawej stronie hostelu Whirling-in-Rags. Po wejściu do sklepu wystarczy podejść do specjalnego automatu na jednej ze ścian sklepu i sprzedać butelki.

Sprzedaż śmieci Disco Elysium

Tak zdobyte Reále zasilą portfel twojej postaci i pomogą uzbierać na nowe przedmioty czy wykonanie części zadań. Udanego podbijania świata Disco Elysium z Żółtą plastikową torbą „Frittte” pod ręką!

Michał Oziębły

UWaga! Gorące informacje!